حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

بانوان فعال قرآنی از رویش‌های انقلاب اسلامی هستند

بانوان فعال قرآنی از رویش‌های انقلاب اسلامی هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ضمن تشریح برکات انقلاب اسلامی ایران، گفت: بانوان فعال قرآنی اعم از حافظان و مربیان قرآن، از رویش‌های این انقلاب ناب محمدی هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در همایش تجلیل از حافظان و مربیان قرآن کریم شهرستان بندرخمیر که شامگاه شنبه در مسجد جامع اهل سنت این شهرستان برگزار شد، با اشاره به آیه ۱۲۹ سوره اعراف گفت: «قَالُوا أُوذِينَا مِنْ قَبْلِ أَنْ تَأْتِيَنَا وَمِنْ بَعْدِ مَا جِئْتَنَا ۚ قَالَ عَسَىٰ رَبُّكُمْ أَنْ يُهْلِكَ عَدُوَّكُمْ وَيَسْتَخْلِفَكُمْ فِي الْأَرْضِ فَيَنْظُرَ كَيْفَ تَعْمَلُونَ» «قوم موسى به او گفتند: قبل از اینکه نزد ما بيايى آزار مى‌شديم و هم بعد از آنكه آمدى! پس چه بايد كرد؟ موسى گفت: اميد است پروردگارتان دشمن شما را نابود كند و شما را در اين سرزمين، جانشين آنان سازد تا ببيند شما چگونه عمل مى‌كنيد.» این آیه بیانگر آن است که در مسیر دینداری، باید سختی‌ها را پذیرفت.

وی در ادامه افزود: به فرموده خداوند در قرآن کریم؛ موفقیت در دینداری مستلزم تحمل سختی راه دینداری است، وقتی بعثت اتفاق افتاد، بعد از بعثت، سختی‌ها و مشقت‌هایی که پیامبر (ص)، پذیرفتند موفق شدند دین مبین اسلام را ترویج و گسترش دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح‌ کرد: پذیرش سختی و مشقت دینداری، مسیری است که باید رقم بخورد، در این صورت، اتفاقات خوبی به وقوع می‌پیوندد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی، از قرآن، به عنوان کتاب زندگی نام برد و تصریح کرد: انسان اگر بخواهد آموزه‌های قرآنی را در زندگی خودش پیاده‌سازی کند بدون شک، سختی‌های دنیوی به همراه دارد اگرچه شیرینی‌های لذت‌بخشی دارد که اصل و اساس آن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دهه فجر انقلاب اسلامی ایران اشاره و با بیان اینکه این انقلاب اسلامی، برکات فراوانی داشته است، خاطرنشان کرد: «فهمیدن و درک نقش زنان» یکی از این برکات است، حافظان و مربیان قرآن کریم، از رویش‌های انقلاب اسلامی ایران هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: تا قبل از انقلاب اسلامی ایران، به زن به عنوان یک هویت، نگاه نمی‌کردند اما پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، با نگاهی که به زن داشتند، زنان توانستند در حوزه‌های مختلف رشد کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی همچنین گفت: دینداری و تدین نیز از دیگر برکات پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

در ادامه این همایش، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد غلامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرخمیر گفت: برگزاری این‌گونه همایش‌ها که با هدف تجلیل از فعالان قرآنی انجام می‌شود، سبب تشویق و ترغیب سایر افراد جامعه خواهد شد.

وی ادامه داد: چراکه در این همایش‌ها، جایگاه کتاب آسمانی قرآن، بیش از پیش برای اقشار مختلف جامعه، تبیین می‌گردد و به قرآن و آموزه‌های قرآنی روی می‌آورند چون می‌دانند که جایگاه قرآن بسیار ارزشمند است و مردم، دوستدار قرآن و فعالان قرآنی هستند، لذا فرزندان خود را برای فراگیری آموزش‌های قرآنی در مؤسسات و خانه‌های قرآنی ثبت‌نام می‌‌کنند.

گفتنی‌است؛ همایش تجلیل از ۲۰ حافظ کل قرآن کریم، شامگاه شنبه با حضور اقشار مختلف مردم، علماء و مسئولان در مسجد جامع اهل سنت شهرستان بندرخمیر برگزار شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از