حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/03/03 | 2024/05/23

Logo

در کمیته ساماندهی سواحل هرمزگان؛

انتقال آب از دریای عمان بررسی شد

انتقال آب از دریای عمان بررسی شد

طرح مقیاس نمک‌زدایی و انتقال آب از دریای عمان به استان‌های کرمان و اصفهان با حضور مجریان طرح‌ها و مهندسان مشاور طرح‌ها مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ بیست و هفتمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان استان صبح امروز با محوریت بررسی طرح بزرگ مقیاس نمک‌زدایی و انتقال آب از دریای عمان به استان اصفهان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان و جمعی از مدیران در استانداری برگزار شد.

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در این نشست مجریان طرح بزرگ مقیاس نمک زدایی و انتقال آب از دریای عمان به استان کرمان به ظرفیت ۸۸ میلیون مترمکعب آب شیرین در سال و انتقال آب از دریای عمان به استان اصفهان ظرفیت ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین در سال در فاز اول به ارائه گزارش فنی این طرح پرداختند. 

حمید کمالی از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست به بررسی اثرات متقابل طرح با آب شیرینکن‌های کوچک و بزرگ مقیاس در محدوده طرح با توجه به جریان‌های دریایی، اثر پساب خروجی رها شده در دریا بر مزارع پرورش میگو سیریک، تیاب و آبزیان محدوده طرح اشاره کرد. 

وی گفت: ارزیابی خطر و گزارش شبیه‌سازی هیدرودینامیک حرکت آلودگی دریایی تأسیسات بزرگ مقیاس نفتی در دریا در محدوده کوه مبارک و تاثیر آن بر آب‌های کرانه‌ای محدوده طرح از دیگر موضوعات بررسی شده در بیست و هفتمین کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان بود. 

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: با توجه به تراکم بالای طرح ها و سازه‌های دریایی اجرا شده در محدوده سواحل شهرستان سیریک، پیشنهادات و نکات لازم به مجریان طرح به منظور ثبت در مطالعات طرح ارائه شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از