حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

سرپرست کانون‌های مساجد هرمزگان خبر داد:

اقامه عزای فاطمی در کانون‌های مساجد هرمزگان

اقامه عزای فاطمی در کانون‌های مساجد هرمزگان

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان از اقامه عزای فاطمی در کانون‌های مساجد استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان، اسلام خواجه‌یی اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در راستای عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت زهرا(س) و گرامیداشت این ایام، برنامه ‌های متنوعی را تدارک دیده و تلاش می‌کنند به همت بچه‌های مسجد در ترویج گوشه‌ای از فرهنگ و سبک و سیاق زندگی فاطمی نقش‌آفرین باشند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با بیان اینکه بهره‌گیری از ابزار جذاب هنری برای تبیین سبک و سیره زندگانی حضرت فاطمه(س) محور برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان است، افزود: برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با رویکرد نهادینه‌سازی فرهنگ فاطمی و بصیرت‌افزایی و آگاهی بخشی این فرهنگ در جامعه برگزار می‌شود.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های کانون‌های مساجد به مناسبت ایام فاطمیه پرداخت و گفت: برگزاری همایش‌های بانوان فاطمی و برپایی مجالس روضه با دعوت از کارشناسان مجرب دینی مذهبی، سیاه پوش کردن کوچه‌ها و معابر، سردرب مساجد و کانون‌ها از شاخص‌ترین برنامه‌هاست.

خواجه‌یی از اجرای سرود خیابانی و نمایش‌های آئینی مذهبی به عنوان مهم‌ترین برنامه کانون‌ها در ایام شهادت حضرت زهرا(س) با هدف شناساندن سبک زندگی فاطمی یاد کرد و افزود: دایر کردن نمایشگاه‌های بنای نمادین خانه حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(ع)، کوچه بنی هاشم، درب سوخته و به تصویر کشیدن بیت الاحزان از دیگر برنامه‌هاست.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان، برپایی نمایشگاه کتاب فاطمی، برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع فاطمیه و برگزاری مسابقه نقاشی به منظور آشنایی کودکان و نوجوانان با سبک زندگی فاطمی را از دیگر برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان ویژه این ایام ذکر کرد.

وی اضافه کرد: بازنشر احادیث مرتبط با حضرت فاطمه(س) در بستر فضای مجازی، تهیه و توزیع بسته‌های مواد غذایی و ذبح گاو و گوسفند و توزیع گوشت بین نیازمندان و ایتام بخش دیگری از برنامه‌های کانون‌ها در ایام فاطمیه است.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان گفت: طرح تلاوت نور، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و اجرای طرح شنبه های با کتاب با موضوع معرفی کتاب‌های مرتبط با سیره و زندگی حضرت فاطمه(س) از دیگر برنامه‌هاست.

وی از اجرای طرح سه شنبه‌های تکریم با هدف قدردانی از مادران شهدا در ایام فاطمیه، دیدار با مادران سادات عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و طراحی و چاپ و توزیع بروشور سیره حضرت فاطمه(س) بین نمازگزاران به عنوان بخشی دیگر از برنامه‌های ایام فاطمیه نام برد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از