حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد؛

افزایش ۱۴۷ درصدی ترانزیت نفتی در بندر شهیدرجایی

افزایش ۱۴۷ درصدی ترانزیت نفتی در بندر شهیدرجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش ۱۴۷ درصدی میزان ترانزیت کالای نفتی در شش‌ماهه امسال بندر شهید رجایی، گفت: طی این مدت ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۲۲۲ تن کالا از طریق این بندر نفتی تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین عباس‌نژاد اظهارکرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۲۲۲ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در حوزه نظارت بندر نفتی خلیج‌فارس تخلیه و بارگیری شد.

 

 مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ادامه داد: از این میزان جابه‌جایی ۲ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۴۴۴ تن مربوط به فرآورده‌های نفتی و ۳۹۰ هزار و ۷۷۸ تن نیز مواد معدنی صادراتی را شامل می‌شود.

 

به گفته وی، در این بازه زمانی همچنین ۱۴۹ هزار و ۱۱۹ تن فرآورده نفتی با رویه کاپوتاژ (حمل‌ونقل ساحلی) و ۱۷۰ هزار و ۸۷۹ تن نیز به‌صورت ترانزیت جابه‌جا شده است.

 

 عباس‌نژاد با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۱۶۵ تن انواع فرآورده نفتی در اسکله‌های چهارگانه نفتی بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است، افزود: در مدت یاد شده نیز ۵۵۲ فروند شناور در اسکله‌های تحت نظارت بندر خلیج‌فارس پهلوگرفته که از این تعداد، ۴۴۷ فروند کشتی‌های حامل فرآورده نفتی و ۱۰۵ فروند نیز مربوط به شناورهای مواد معدنی است.

 

 گفتنی است؛ در ۶ ماهه امسال ۹ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۷۱۸ تن انواع فرآورده نفتی از اسکله بارکو (تحت نظارت اسنادی و عملیاتی بندر خلیج‌فارس) تخلیه و بارگیری شده که از این میزان هفت میلیون و ۶۵۹ هزار و ۴۴۷ تن فرآورده به‌صورت حمل‌ونقل ساحلی و یک میلیون و ۸۱۳ هزار و ۲۷۱ تن کالای نفتی صادر شده است.

 

بندر نفتی خلیج‌فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی دارای ۱۰ پست اسکله نفتی و ۲ پست اسکله مواد معدنی، با ظرفیت آبخور ۷,۵ متر و قابلیت پهلودهی شناورهایی با تناژ ۱۰ هزارتن است.

 

 در این بندر نفتی انواع فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت گاز، نفت کوره، قیر، نفت سفید، فورفورال و انواع روغن جابه‌جا می‌شود.

 

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از