حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

با حضور رئیس سازمان شیلات ایران انجام شد؛

افتتاح مزرعه ۵۰۰تنی پرورش ماهی در قفس قشم

افتتاح مزرعه ۵۰۰تنی پرورش ماهی در قفس قشم

همزمان با سفر رئیس جمهور و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، مزرعه پرورش ماهی در قفس ۵۰۰ تنی قشم به نمایندگی ۷۶ پروژه شیلاتی هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران از افتتاح مزرعه پرورش ماهی در قفس ۵۰۰ تنی در قشم به نمایندگی ۷۶ پروژه شیلاتی هرمزگان همزمان با سفر رئیس جمهور و هیت همراه به هرمزگان با حضور مدیرکل امور استان‌های سازمان شیلات ایران، مدیرکل شیلات هرمزگان و جمعی از جامعه صیادان خبر داد.

سید حسین حسینی با بیان اینکه سازمان شیلات ایران توانسته با حمایت دولت مردمی در عرصه آبزی پروری گام های موفقی بردارد گفت: توانسته ایم در مسیر تولید و استقرار قفس‌های دریایی خودکفا شویم.

سیدحسین حسینی پرورش ماهی در قفس به ویژه توسط جامعه صیادی راهی برای کاهش فشار بر ذخایر و رونق اقتصادی خواند و گفت: افزایش چند برابری تولید آبزیان، ساماندهی صیادان فاقد مجوز، ساخت مراکز تقویت ذخائر، برق‌رسانی به مزارع میگو، ساخت و نصب چند هزار زیستگاه و آموزش نیروی انسانی در هنرستانهای تخصصی از شاخص‌ترین اقدامات دولت مردمی در حوزه شیلات است.

 حسینی به سیاست‌های کلان سازمان شیلات در زمینه آبزی پروری اشاره کرد و گفت: طبق برنامه تولید ۴۰۰ هزار تُن پرورش ماهی در قفس طی ۱۰ سال و ۱۰۰ هزار تُن در پنج سال در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم شاهد تحقق آن باشیم.

در ادامه، مدیرکل شیلات هرمزگان فراهم کردن ۴ هزار و ۳۶۷ هکتار زیرساخت و بهره‌برداری از اراضی پرورش میگو در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی بالغ بر دو هزار و ۱۰۰ نفر و همچنین بهره برداری از ۶۱۰۰ تن ظرفیت های ایجاد شده پرورش ماهی در قفس با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال را از اهم پروژه های قابل افتتاح شیلات هرمزکان در سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان و به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی خواند.

بارانی برق‌رسانی به بیش از ۶ هزار هکتار از اراضی پرورش میگو با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال، احداث ۵ هزار سازه زیستگاه مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۷۱۰ میلیارد ریال و تکمیل بندر صیادی گوگسر را از دیگر اهم پروژه‌های افتتاحی در سفر ریاست جمهور به استان هرمزگان و به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی خواند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از