حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

مدیرکل دفتر امور توسعه جزایر هرمزگان خبر داد:

اجرایی‌شدن ۷ مصوبه از مصوبات سفر وزیر کشور

اجرایی‌شدن ۷ مصوبه از مصوبات سفر وزیر کشور

مدیرکل دفتر هماهنگی امور توسعه جزایر استانداری هرمزگان گفت: در کمتر از ۲۰ روز بعد از سفر وزیر کشور به استان هرمزگان، هفت مصوبه از مصوبات سفر وی به استان، عملیاتی شد‌.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ عبدالرسول دریای، در ارائه گزارشی در رابطه با مصوبات سفر اخیر وزیر کشور به استان هرمزگان، اظهار کرد: با توجه به تاکیداتی مقام معظم رهبری در حوزه جزایر دارند دولت سیزدهم رسیدگی ویژه به جزایر را در دستور کار قرار داده و در حوزه‌های ترابری دریایی و هوایی، آب و فاضلاب، برق، مسکن و عمران، خدمات شهری، بهداشت و درمان، بنادر و شیلات، ورزش، فرهنگ و آموزش حدود ۱۱۵ پروژه به ارزش ۲۳۵۵ میلیارد تومان اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور توسعه جزایر استانداری هرمزگان با بیان اینکه سفر اخیر وزیر کشور به هرمزگان دارای ۳۵ مصوبه در رابطه با جزایر بود، گفت: مصوبات در حوزه‌های وزارت کشور،  ستادکل نیروهای مسلح، وزارت راه و شهرسازی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت و درمان، وزارت جهادکشاورزی، وزارت نفت، وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی، وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت آموزش و پرورش بوده است.

دریایی عنوان‌کرد: از میان ۳۵ مصوبه سفر وزیر کشور، ۷ مصوبه در کمتر از ۲۰ روز اجرایی شد و بر همین اساس دستگاه سونوگرافی و رادیولوژی برای جزیره بوموسی با تخصيص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تامین شد.

وی تأکید کرد: در قالب مصوبات سفر وزیرکشور به استان و جزایر، دو دستگاه ون برای استفاده شهرداری بوموسی به ارزش ۴ میلیارد تومان خریداری و تحویل شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور توسعه جزایر استانداری هرمزگان ابرازداشت: با پیگیری وزیر کشور و تماس تلفنی با وزیر نفت مقدمات پذیرش ۱۰۰ نفر از جوانان تحصیلکرده جزیره بوموسی در شرکت فلات قاره سیری فراهم و ابلاغ شده و وزارت اموزش و پرورش و سازمان اداری استخدامی کشور نیز با جذب ۵۰ معلم خاص جزایر سه گانه موافقت کردند.

دریایی تاکید‌کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌های ورزشی جزیره بوموسی ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز استخر شنا، سالن ورزش بانوان و بهسازی زمین فوتبال جزیره تخصیص پیدا کرده است و در حوزه گردشگری نیز ۴ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های گردشکری، پلاژ ساحلی بوموسی تخصیص پیدا کرد.

وی خاطرنشان‌کرد: بقیه مصوبات نیز در جهت آبادانی، تثبیت جمعیت و بهبود کیفیت زیست جزایر در حال پیگیری است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از