حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

امام جمعه رودان:

19آبان روز رسوایی غرب در تناقضات رفتاری است

19آبان روز رسوایی غرب در تناقضات رفتاری است

امام جمعه رودان با اشاره به روزجهانی علم در خدمت صلح و توسعه گفت: این روز باید به روز رسوایی غرب در تناقضات رفتاری علیه ملت‌ها تبدیل شود.

حجت الاسلام محمد بارانی ظهر امروز در نمازجمعه این هفته شهرستان رودان با اشاره به روزجهانی علم در خدمت صلح و توسعه اظهار کرد: این روز باید به روز رسوایی غرب در تناقضات رفتاری علیه ملت‌ها تبدیل بشود زیرا متاسفانه غربی‌ها علی رغم شعارهای زیبا اما همواره در جهت انحصار علمی و استثمار ملت‌ها با قدرت علمی استفاده کرده‌اند.


امام جمعه رودان با اشاره به تناقضات کشورهای غربی در استفاده از فناوری هسته‌ای در بین ملت‌های مختلف گفت: غربی‌ها با وجود مخالفت شدید و همه جانبه با استفاده صلح آمیز جمهوری اسلامی از انرژی هسته‌ای اما با وقاحت با تمام وجود از دارنده بزرگترین زرادخانه بمب اتم در غرب آسیا حمایت می‌کنند در حالی که همه می‌دانند رژیم صهیونیستی تحت نظارت هیچ سازمان بین المللی و حاضر به پذیرش پروتکل های مصوب نیست.


وی ضمن یادآوری حمله اتمی آمریکا به ژاپن عنوان کرد: آمریکا تنها کشوری است که از بمب اتم برای کشتار ملت‌ها استفاده کرده و امروز هم از رژیم کثیف صهیونیستی برای جنایت علیه ملت مظلوم فلسطین حمایت می‌کند در حالی که مردم غزه را تهدید به حمله اتمی می‌کند.


حجت الاسلام بارانی با مقایسه سکوت مجامع بین المللی درباره جنایات صهیونیست‌ها و تهدید اتمی مردم غزه با فشارها علیه ملت ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تصریح کرد: صحنه واقعی دنیا مملو از از این تناقضات استکباری است و می‌بینیم که چگونه یک ملت آزاده را تهدید و تحریم می‌کنند و یک سگ هار وحشی که ملت‌ها را به خاک و خون می‌کشد حمایت همه جانبه می‌کنند لذا این بی خاصیتی سازوکارهای بین المللی را باید برای جوانان و نسل جدید تببین کرد.


وی در اثبات دروغ گویی غربی‌ها به تحریم‌های مختلف علمی ایران اسلامی اشاره کرده و افزود: غربی‌ها در بسیاری از علوم و فناوری‌های روز ایران اسلامی را تحریم کرده‌اند تا جایی که حتی برای چاپ مقالات علمی دانشمندان کشور در مجلات بین‌المللی ممنوعیت قائل شده‌اند اما به فضل الهی جوانان دانشمند ایرانی در حال عبور از سد تحریم و شکستن این انحصار علمی هستند و تا امروز دشمن را تحقیر کرده‌اند.
امام جمعه شهرستان رودان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره علامه طباطبایی و بیان جایگاه علمی و عملی ایشان بیان کرد: التزام عملی و علمی به مفاهیم و معارف اسلام ناب و اصیل و ارادت و مودت بسیار عمیق نسبت به اهل بیت علیهم السلام از ویژگی شاخص این عارف، فقیه، مفسر بزرگ قرآن و نادره دوران است.
حجت الاسلام بارانی با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و دعوت همگان به مطالعه تاکید کرد: آنچه که به نظر می‌رسد امروز بیش از ایجاد فضای زیرساختی برای مطالعه نیازمند تقویت و ترویج فرهنگ مطالعه هستیم که متاسفانه خرید کتاب از سبد خرید خانوارها حذف و کتاب اولویت خانواده ها نیست.
وی تصریح کرد: عادت به مطالعه وراثتی نیست لذا همانطور که خواندن و نوشتن را به کودکان‌مان می‌آموزیم باید روش مطالعه را نیز به اون بیاموزیم و عادت به کتابخوانی را در او ایجاد کنیم.
امام جمعه رودان گسترش فرهنگ مطالعه را ضرورت رصد و تعالی جامعه معرفی و با اشاره به اهمیت جایگاه انجمن کتابخانه ها در تبلیغ این فرهنگ والا، خاطر نشان کرد: ایجاد باشگاه های کتابخوانی، معرفی کتاب، دوره‌های روش مطالعه، تسهیل دسترسی به کتاب، برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت های موجود برای کتابخوانی مانند حسینیه‌ها از کارهای مهم انجمن کتابخانه‌ها مینواند باشد.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از