حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

طی ۱۰۰ روز؛

۵۲ زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان آزاد شدند

۵۲ زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از آزادی ۵۲ زندانی جرایم غیرعمد در بازه زمانی حدوداً ۱۰۰ روزه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مجتبی قهرمانی در تشریح این خبر اظهار کرد : با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی ستاد دیه با پیگیری دستگاه قضایی استان، ۵۲ زندانی جرایم غیرعمد در بازه زمانی حدوداً ۱۰۰ روزه از ابتدای تیر امسال تا هشتم مهرماه از زندان‌های استان هرمزگان آزاد شدند.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: در خصوص بدهی۶۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد نیز ضمن تشکیل پرونده از سوی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان استان هرمزگان، پیگیری‌های لازم صورت گرفته است. 

 

قهرمانی تصریح کرد: جلب مشارکت های مردمی و جمع‌آوری کمک‌های خیرین و نیکوکاران به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال بخش دیگری از اقدامات ستاد دیه استان در این یک‌صد روز برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بوده است.

 

وی در ادامه ابراز داشت: آزادی زندانیانی که بدون سوء نیت مرتکب جرمی غیرعمد شده اند، امری خداپسندانه است و باید از تمام ظرفیت‌های نهادهای حمایتی و خیران برای رهایی این افراد از زندان استفاده کرد.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، تبیین مشکلات زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده‌های آن‌ها را برای خیرین در جهت اقناع‌سازی به‌منظور مساعدت یک ضرورت دانست و ابراز امیدواری کرد، ستاد دیه استان در دوره مدیریت جدید بتواند در این خصوص به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.

 

قهرمانی همچنین با بیان اینکه گذشت شکات و مشارکت نیکوکاران و خیرین در طرح‌های ستاد دیه استان می‌تواند کمکی باشد تا زندانیان واجد شرایط بیشتری به آغوش خانواده‌هایشان برگردند، از عموم مردم دعوت کرد به میزان توان خود در این اقدام خداپسندانه، مشارکت نمایند.

 

انتهای خبر /

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از