حالت تاریک

امروز : شنبه, 1402/12/05 | 2024/02/24

Logo

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان خبر داد:

بیش از ۴۵ هزار نفر واجدشرایط دریافت مسکن

بیش از ۴۵ هزار نفر واجدشرایط دریافت مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: بیش از ۴۵ هزار نفر در استان، واجد شرایط دریافت مسکن هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز؛» عباس کمالی عصر امروز در نشست خبری با فعالان و پیشکسوتان مطبوعات استان که به همت بسیج رسانه استان هرمزگان برگزار شد با اشاره به آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در این استان، اظهار کرد: ۴۹ هزار و ۹۵۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۶ هزار واحد مسکونی روستایی به عنوان برنامه چهارساله در این استان تعیین شده که باید ساخته شود و لازمه اجرایی شدن این موضوع تأمین زمین بود که اکنون ۳ هزار هکتار زمین به محدوده شهرهای هرمزگان اضافه شده است.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان افزود: ۴۶۷ هکتار زمین هم به محدوده روستاها افزوده شده و مشکلی از بابت زمین برای طرح‌های نهضت ملی مسکن در هرمزگان وجود ندارد و ۱۲۳ درصد نیاز زمین هرمزگان در محدوده‌های شهری تامین شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار واحد مسکونی برای بهره‌برداری در سفر پیش‌روی رئیس جمهور به این استان،‌ آماده بهره‌برداری شده است، تصریح کرد: این واحدهای مسکونی در سراسر هرمزگان آماده شده که توسط رئیس جمهور بهره‌برداری می‌شود.

کمالی همچنین گفت: سایر بخش‌های وزارت راه و شهرسازی هم طرح‌هایی برای افتتاح در سفر پیش روی رییس جمهور به هرمزگان آماده شده که می‌توان به بندرگاه سیریک و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اشاره کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان اذعان داشت: بالغ بر ۱۵۸ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن برای هرمزگان ثبت نام کردند که از این تعداد، بیش از ۴۵ هزار نفر با شاخص‌ها و معیارهای در نظر گرفته شده به عنوان واجد شرایط شناخته شدند.

وی بیان کرد: برنامه احداث مسکن برای این استان چهار ساله بود که تصمیم گرفته شد این برنامه به صورت یک‌جا اجرایی شود، همچنینآپارتمان‌های ۱۵ هزار واحدی بندرعباس که عملیات تسطیح آن‌ها در چند روز گذشته آغاز شده تا چند ماه آینده کلنگ‌زنی خواهد شد.

کمالی ادامه داد: ۱۰ هزار نفر واجد شرایط در بندرعباس، آورده ۴۰۰ میلیون ریالی خود را واریز کرده‌اند و تنها عملکرد بانک مسکن در زمینه تأمین مالی این طرح خوب بوده است، سایر بانک‌ها هم باید در زمینه تأمین مالی طرح ملی نهضت ملی مسکن در هرمزگان عمل‌کردشان را بهتر کرده و سهل‌گیری داشته باشند تا بتوان این طرح بسیار حایز اهمیت را به خوبی پیش برد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در زمینه بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیر مجاز هم بیان کرد: ۵۷۰۰ پرونده برای اعطای سند توسط ساکنان این مناطق در اداره‌های راه و شهرسازی شهرستان‌ها و دفاتر پیشخوان دولت در بندرعباس تشکیل شده که سه هزار و ۳۳۷ سند صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: ۴۳ درصد شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد و این استان ۱۱ شهر دارای بافت فرسوده دارد و بافت فرسوده در شهرهای میناب و بندرلنگه پس از مرکز استان، بیشتر است.

کمالی خاطر نشان کرد: سکونتگاه‌های غیر رسمی هم بیشتر در حاشیه بافت‌های فرسوده تشکیل شده که امکان صدور سند برای آن‌ها فراهم بوده و در این زمینه اطلاع رسانی شده است.

مدیرکل راه و شهرساری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: ۱۹ کیلومتر از مسیر بندرعباس لار در استان هرمزگان هم آماده شده و ۲۰ کیلومتر آن در این استان باقی‌مانده تا این مسیر در این استان ۲ بانده شود.

کمالی با اشاره به اهمیت توسعه سواحل مکران اضافه کرد: مطالعه‌های مسیر ریلی بندرعباس چابهار در دست اقدام است و در زمینه مسیر ریلی بندرعباس شیراز هم گفته شده که اقدام‌هایی از سمت شیراز انجام شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از