حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم:

۲۵۲۰ نوزاد در قشم متولد شدند

۲۵۲۰ نوزاد در قشم متولد شدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: ۲ هزار و ۵۲۰ نوزاد از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه در این جزیره متولد شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از ایرنا؛ گفت: یاسر مرادی گفت: ۲ هزار و ۵۲۰ نوزاد از ابتدای سال جاری تا پایان دیماه در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و سایر مراکز بهداشتی و درمانی بزرگترین جزیره ایرانی خلیج فارس متولد شدند.

وی افزود: در مدت یادشده، یک‌هزار و ۶۳۰ زایمان طبیعی و ۸۹۰ زایمان سزارین در مراکز درمانی قشم ثبت و گزارش شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم ادامه داد: این آمار در مدت مشابه پارسال(فروردین تا پایان دیماه ۱۴۰۱) تولد ۲ هزار و ۵۲۶ نوزاد با انجام یکهزار و ۶۴۱ زایمان طبیعی، ۸۸۵ زایمان سزارین و ۴۶ واقعه چند قلو زایی بوده است.

مرادی توضیح داد: در این مدت ۳۴ مورد واقعه چند قلو زایی (ولادت دو قلو و سه قلو) در این شهرستان مرزی رخ داده که بیشترین آنها مربوط به ۲ قلوها است.

وی اضافه کرد: با تلاش کارکنان شبکه بهداشت و درمان و آگاهی جزیره‌نشینان از مخاطرات ولادت نوزاد در خانه، امسال بیشتر نوزادان قشمی در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و سایر مراکز بهداشتی و درمانی این جزیره متولد شدند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از