حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

استاندار هرمزگان خبر داد:

۲۰۰ مدرسه، آماده افتتاح در سفر رئیس‌جمهور

۲۰۰ مدرسه، آماده افتتاح در سفر رئیس‌جمهور

استاندار هرمزگان با تأکید بر لزوم اجرای بسته تحول و مدیریت یکپارچه فرهنگی اجتماعی آموزش و پرورش هرمزگان، گفت: در سفر رئیس جمهور به استان، ۲۰۰ مدرسه افتتاح و ۱۷۰ مدرسه نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از ایرنا؛ مهدی دوستی عصر سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، با تأکید بر اهتمام مدیران بر اجرای طرح‌های کیفیت بخشی آموزشی اظهار کرد: باید تلاش شود تا متوسط نمرات دانش‌آموزان استان در امتحانات نهایی افزایش یابد.

وی فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را جزو وظایف مهم آموزش و پرورش دانست و تأکید کرد: تمامی مسائل فرهنگی دانش‌آموزان باید در شبکه‌ای واحد دیده شود و زیرساخت‌های مورد نیاز آن‌ها نیز احصا شود تا اکوسیستم فرهنگی آموزش و پرورش تقویت شود؛ چرا که این مهم تضمین کننده‌ آینده و یکپارچگی ایران و اسلام عزیز خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: از همه ظرفیت‌ها و حتی بازنشستگان آموزش و پرورش باید در این مهم استفاده شود تا به نتیجه مثبتی ختم شود.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد در فعالیت‌های فوق‌برنامه‌، افزود: همه انسان‌های شاخص و موفق کشور به نوعی محصول مسجد بوده‌اند، از این رو ضرورت دارد برای تقویت ارتباط مسجد و مدرسه تلاش شود.

دوستی با اشاره به آثار مثبت برگزاری اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت برای دانش‌آموزان، گفت: موانع برگزاری این اردوها در استان با همکاری دستگاه‌ها و صنایع استان برطرف می‌شود و بدین منظور لازم است تفاهم‌نامه‌ای نیز امضا شود.

در پایان این مراسم، از پوستر پویش مهر رییس جمهوری توسط استاندار هرمزگان رونمایی و تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل آموزش و پرورش استان و کمیته امداد در راستای اجرای طرح‌های سوادآموزی به امضا رسید.

استان هرمزگان دارای بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مدرسه است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از