حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

در راستای طرح جوانی جمعیت؛

۱۲۹۳ قطعه زمین به زوج‌های رمزگانی اعطا شد

۱۲۹۳ قطعه زمین به زوج‌های رمزگانی اعطا شد

طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان، اسناد مالکیت ۱۲۹۳ قطعه زمین در قالب ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به زوج‌های هرمزگانی اعطا شد.

 به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، مهدی دوستی ظهر امروز در این آئین که با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، اجرای اوامر و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی را گفتمان دولت سیزدهم دانست و اظهار کرد: مردم به‌عنوان اصل محوری در گفتمان رهبری نیازهایی دارند که وظیفه ما تأمین آن‌ها است و دولت نیز نیازمند است که اجرای اوامر را با مثال‌های عینی و ملموس به نمایش بگذارد.
 

 استاندار هرمزگان با بیان اینکه یکی از نیازهای مردم مسکن است، گفت: طرح نهضت ملی مسکن برای رفع نیاز مردم در بخش مسکن تعریف شد ضمن اینکه دولت بار سنگین، مسکن مهر باقی‌مانده از دولت قبل را نیز به دوش کشید.
 
 

دوستی با اشاره به سهمیه ۶۶ هزارواحدی استان در نهضت ملی مسکن، بیان‌کرد: با تلاش‌های انجام شده ۱۲۲ درصد از زمین موردنیاز نهضت ملی مسکن در استان تأمین، بیش از ۹۰ درصد پروانه‌های ساختمانی صادر و عملیات اجرایی مسکن نیز در شهرستان‌های مختلف آغاز شده است.

 

وی عنوان کرد: زمین تامین شده در دولت سیزدهم فقط بر اساس نیاز نهضت ملی مسکن نبوده؛ بلکه تلاش کردیم با تامین زمین بیش از نیاز دولت، انحصار زمین را در استان بشکنیم.

  

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در ابتدا بنا بود شهر جدید علوی، برای اجرای نهضت ملی مسکن بندرعباس در نظر گرفته شود، گفت: باتوجه‌به عدم رغبت مردم جهت اسکان در این منطقه، زمین‌های جدیدی را در نظر گرفتیم چرا که مسکن باید محلی برای آرامش مردم باشد و از طرفی توجیهی نداشت که با وجود سواحل مردم را به سمت کوه‌ها ببریم.

 
وی با اشاره به برنامه‌ریزی جهت احداث دو شهر ساحلی کوشک و خلیج‌فارس افزود: شهر جدید خلیج‌فارس شهری بروز و بی‌نظیر در کشور خواهد بود و یک ورزشگاه جدید و نوین در شهر جدید خلیج‌فارس احداث خواهد شد که طراحی‌های اولیه در حال انجام است و تیم طراحی چند سفر به شهرهای بزرگ دنیا جهت بازدید از مجموعه‌های ورزشی مطرح داشته‌اند.

 
 
 دوستی در پایان با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه جوانی جمعیت، گفت: جوانی جمعیت، با آیندهٔ کشور گره‌خورده است و از محل این قانون نیز تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین به مردم استان واگذار شده است.
 
 
 کمالی مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان نیز در این آیین، با اشاره به روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در هرمزگان، اظهارداشت: سهمیه استان هرمزگان در این طرح بیش از ۶۶ هزار واحد در نظر گرفته شده که ۵۰ هزار واحد مسکونی در حوزه شهری و ۱۶ هزار واحد نیز در حوزه روستایی است.
 

 وی با بیان اینکه، قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم، با مشکل زمین در استان روبرو بودیم، گفت: الحاقاتی که طی دوسالهٔ فعالیت دولت سیزدهم در شهر بندرعباس انجام شد کار بی‌سابقه‌ای بود چنانچه در سنوات گذشته کل الحاقات ۳۶ هکتار بوده؛ اما در دوساله دولت سیزدهم بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار الحاق در استان انجام شده است.
 

 کمالی خاطرنشان‌کرد: امروز برای ۱۲۹۳ خانواده، زمین اهدا خواهد شد که از این‌ بین ۸۴۱ خانواده در بندرعباس، ۱۳۹ خانواده در شهرستان حاجی‌آباد و ۳۱۳ خانواده در رودان هستند.

 

انتهای خبر/
 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از