حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/09/07 | 2023/11/28

Logo

استاندار هرمزگان:

یک‌هزار هکتار زمین به شهر بندرعباس الحاق شد

یک‌هزار هکتار زمین به شهر بندرعباس الحاق شد

استاندار هرمزگان، گفت: در راستای تسریع در روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن یک‌هزار هکتار زمین به شهر بندرعباس الحاق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی دوستی در نشست شورای مسکن استان هرمزگان، اظهار کرد: طی یک سال گذشته با پیگیری‌های مستمر در شورای عالی معماری و شهرسازی، بیش از سه هزار هکتار زمین در استان الحاق شده است که الحاق هزار هکتار آن امروز در شهر بندرعباس محقق شده است.

 

استاندار هرمزگان، الحاق اراضی به محدوده شهرها را کاری بزرگ قلمداد کرد و گفت: این امر به توسعه شهرها در آینده کمک خواهد کرد از این رو تلاش ما در الحاق اراضی این بوده که نیاز بلند مدت شهرها به زمین را در نظر بگیریم.

 

وی در بررسی مصوبات جلسه پیشین شورای مسکن با بیان اینکه حدود ۵ هزار مددجوی بهزیستی اعم از زن سرپرست خانوار، معلول سرپرست خانوار، خانواده ایتام و غیره، فاقد مسکن هستند، گفت: یکی از موضوعات موکدی که همه مدیران باید پای کار آن بیایند، کمک به صاحب‌خانه کردن این قشر است.

 

دوستی با بیان اینکه اکثر مددجویان در تامین آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی با چالش روبرو هستند، بیان‌کرد: مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فرآیندی برای اعطای تسهیلات ویژه جهت کمک به این خانواده‌ها تعریف و اجرایی کند.

 

رئیس شورای مسکن استان هرمزگان، همچنین با اشاره به درخواست فرماندار و مردم بندرخمیر مبنی، بر تغییر منازل احداثی در نهضت ملی این شهر از چهار طبقه به دو طبقه، گفت: این موضوع مورد موافقت قرار گرفته است که هدیه‌ای برای مردم شریف بندرخمیر خواهد بود.

 

استاندار هرمزگان، با تاکید بر لزوم انتخاب پیمانکارانِ قوی در نهضت ملی مسکن، خاطرنشان‌کرد: از این پس پیشرفت متوسط هفتگی در هیچ یک از آیتم‌های نهضت ملی مسکن نباید کمتر از سه درصد باشد و همه موظف‌اند تلاش خود را برای تحویل هر چه سریعتر منازل به مردم مضاعف کنند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از