حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/09/13 | 2023/12/04

Logo

استاندار هرمزگان:

کشف ۶١میلیون‌لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان

کشف ۶١میلیون‌لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به تلاش‌های انجام‌شده، طی ۶ ماهه نخست سال جاری، بالغ بر ۶١ میلیون لیتر سوخت قاچاق به ارزش ٧٩٠ میلیارد تومان در سطح استان کشف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی دوستی شامگاه شنبه ٢٩ مهرماه در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: در مدت این ۶ ماه بالغ بر ٢۶ طرح مبارزه با قاچاق سوخت در سطح استان اجرا و در همين رابطه نيز ٢١١١ پرونده تخلف در حوزه قاچاق سوخت در سطح استان تشكيل شده است، در این طرح‌ها تعداد قابل توجهی از خودروهای سوخت بر توقیف و شماری از قاچاقچیان نیز دستگیر شده‌اند. 

 

استاندار هرمزگان گفت: علاوه بر مبارزه میدانی با قاچاق سوخت، در حوزه نرم افزاری نیز کارهای خوبی در سطح استان صورت گرفته که سبب شده حجم قاچاق سوخت و سوخت توزیعی کاهش یابد. 

 

وی تصریح کرد: خودروهای سوخت بر با پلاک مخدوش از جمله عوامل اصلی در تصادفات و سوانح رانندگی هستند و برنامه جدی برای برخورد با این خودروها داریم و مصوب شد پس از اعمال قانون، خودروها به مدت ۶ ماه تا یکسال در توقیف بمانند و سهميه سوخت اين خودروها نيز به مدت يك سال قطع شود.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه مسئول‌سازی جایگاه‌های سوخت در حوزه توزیع سوخت یکی از برنامه‌های محوری در مبحث مبارزه با پدیده قاچاق است، گفت: جایگاه‌های سوخت متخلف یکی از عوامل اصلی قاچاق سوخت هستند بنابراین برای نظارت بیشتر بر فعالیت آنها بایستی تمام جایگاه‌ها مجهز به دوربین پلاک‌خوان شوند. 

 

وی همچنین از تدوین طرحی برای مقابله با بارنامه‌های جعلی در سطح استان خبر داد و گفت: بارنامه برخط اصلی‌ترین برنامه ضد قاچاق است بر مبنای این برنامه، سوخت به جایگاه‌های طول مسیر و بر اساس پیمایش واقعی تخصیص داده خواهد شد. 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از