حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/01/27 | 2024/04/15

Logo

فرمانده مرزبانی هرمزگان خبر داد:

کشف یک میلیون و ۷۰۰هزار لیتر گازوئیل قاچاق

کشف یک میلیون و ۷۰۰هزار لیتر گازوئیل قاچاق

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: با تلاش ضربتی و مقتدرانه انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه هرمزگان، ضربه مهلک و سنگینی به بنیان قاچاقچیان وارد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از روابط عمومی مرزبانی هرمزگان؛ بهادر اسماعیلی، فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه  به اینکه یکی از اولویت‌های مهم انتظامی کشور مبحث مقابله با قاچاق است و همچنین در راستای جامع عمل پوشاندن به تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور مبنی بر اینکه امسال می‌بایست سال سخت و تلخی برای قاچاقچیان باشد، طرح‌های مقابله با قاچاق در سطح استان به‌صورت مستمر در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در این راستا مأموران مرزبانی استان هرمزگان در یک عملیات منسجم و هماهنگ با انجام برآورد اطلاعاتی دقیق و با اجرای یک طرح مشترک با مجموعه انتظامی، یگان ویژه و حضور پر رنگ پلیس‌های تخصصی از سحرگاه امروز در روستای کرگان از توابع شهرستان میناب که یکی از کانون‌های مهم جرم قاچاق در سطح استان است این طرح همه‌جانبه با حضور و مشارکت دستگاه‌های دولتی از جمله دادگستری، سازمان حمل‌ونقل، شرکت نفت و با حضور میدانی دادستان میناب و حمایت ویژه استاندار هرمزگان اجرایی و عملیاتی شد.

این مقام ارشد مرزبانی استان ابراز داشت: با رصد و اقدام اطلاعاتی توسط عوامل مرزبانی و انتظامی استان محل‌های دپو مقادیر زیادی سوخت قاچاق توسط قاچاقچیان که قصد انتقال به‌وسیله مشک‌های ماری از طریق خور بندر کرگان به سمت کشورهای حاشیه خلیج‌فارس داشتند، شناسایی شد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح بالغ بر ۶۰ کیلومتر خط لوله که جهت انتقال سوخت از منازل به سمت خوریات لوله گذاری شده بود امحاء گردیده و همچنین بیش از یکصد عدد مخزن بزرگ و انواع مخازن کوچک پلاستیکی و فلزی که مملو از سوخت قاچاق بودند پس از تخلیه، امحاء شدند.

اسماعیلی تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه محوریت اصلی اجرای این طرح مقابله با قاچاق سوخت بود در این راستا بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق که پس از دپو از طریق ۱۴ مشک ماری جابجا میشد کشف که حدود ۲۰۰ هزار لیتر سوخت از این مقدار با توجه به عدم امکان جابجایی در محل به همراه مشک‌های ماری، امحاء شد.

فرمانده مرزبانی هرمزگان با اشاره به سایر کشفیات شاخص این طرح بزرگ و موفق پلیسی، ابراز داشت: در راستای این طرح تعداد ۴ دستگاه خودروی سواری لوکس خارجی قاچاق، دو دستگاه موتورسیکلت ۲۵۰سی سی، دو دستگاه موتور قایق، دو دستگاه موتور خودرو، یک دستگاه موتور تریلی، ۲دستگاه پرس مشک(تولید مشک ماری)، ۵۴ حلقه لاستیک بزرگ خارجی و ۳۰ هزار نخ سیگار و انواع دیگر کالاهای قاچاق قاچاق کشف شد.

این مقام ارشد مرزبانی استان با اشاره به اینکه باتوجه‌به میزان بالای توقیفات قاچاق، ارزش‌گذاری کشفیات این طرح توسط کارشناسان اقتصادی در حال بررسی است، اظهار داشت: سوخت‌های قاچاق کشف شده از مخازن و محل‌های دپو تخلیه و به‌وسیله ۱۵ دستگاه کامیون تانکردار به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منتقل شدند.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌های عملیاتی و ضربتی پاک‌سازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت به‌صورت مستمر و بااقتدار توسط پلیس اجرا می‌شود و به قاچاقچیان هشدار می‌دهیم پلیس با تمام توان و اقتدار با عاملان قاچاق با جدیت و بدون اغماض برخورد می‌کند و هرگز اجازه نخواهد داد هیچ گوشه‌ای از استان محل امنی برای جولان قاچاقچیان و عوامل قانون‌گریز و منفعت‌طلب باشد و با هیچ فرد یا افرادی دراین‌خصوص تعارف و مماشات نخواهیم کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از