حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیر بنادر و دریانوردی شرق هرمزگان خبر داد:

پیشرفت ۹۱درصدی طرح احداث مسیرهای دسترسی بندر سیریک

پیشرفت ۹۱درصدی طرح احداث مسیرهای دسترسی بندر سیریک

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از پیشرفت ۹۱ درصدی طرح احداث مسیرهای دسترسی داخلی و خارجی بندر سیریک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حمیدرضا محمدحسینی‌تختی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با روند توسعه‌ای و مطلوب طرح‌های بندر چندمنظوره سیریک و نیز شروع عملیات احداث مسیرهای دسترسی داخلی و خارجی این بندر در مدت گذشته از زمان این طرح ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی به ثبت رسیده است.

 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در ادامه افزود: اتمام لایه(بیندر) در تمامی مسیرهای a ،b،c و اتمام عملیات اینترلاک پیاده رو در محور A، اتمام اجرای لایه توپکا در محورC ، نصب علائم راهنمایی و رانندگی در ورودی بندر از جمله اقدامات انجام شده از مدت زمان اجرای این طرح است. 

 

وی اضافه کرد: تهیه، حمل و نصب فوندانسیون و پایه‌های سیستم روشنایی در مسیرهای دسترسی داخلی و خارجی این بندر انجام شده و به‌زودی به اتمام خواهد رسید.

 

محمدحسینی تختی گفت: موقعیت منحصر به فرد سواحل مکران و ویژگی ژئوپلتیکی منحصر به فردی که در اختیار کشور بوده و می‌توان با بهره‌گیری از این منابع و زیرساخت‌ها به منافع اقتصادی دریاپایه و مهمی دست یافت.

 

لازم به ذکر است؛ بندر چندمنظوره سیریک با ۵۱ هکتار پسکرانه و ۳۴ هکتار وسعت حوضچه بعد از بندر شهید رجایی دومین حوضچه تجاری استان به شمار می‌رود، این بندر در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از