حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

رکورد پذیرش بزرگ‌ترین کشتی صادراتی شکسته شد؛

پهلودهی یک فروند کشتی غول‌پیکر گندم در بندرشهیدرجایی

پهلودهی یک فروند کشتی غول‌پیکر گندم در بندرشهیدرجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلودهی یک فروند کشتی غول‌پیکر حامل ۶۶ هزار تن گندم در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین عباس‌نژاد با اشاره به پهلودهی یک فروند کشتی غول‌پیکر ۶۶ هزارتنی گندم در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران گفت: در راستای تسریع در امر پهلودهی و تخلیه این محموله، کشتی در حال حاضر به روش حمل مستقیم پذیرش شده است.

 وی ادامه داد: به‌محض تکمیل رویه گمرکی و بندری و همچنین امکان خروج کالا از سوی صاحب کالا محموله به روش حمل یکسره از بندر خارج می‌شود.

 به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی؛ برای تخلیه این محموله گندم از مکنده‌های تخلیه غلات با ظرفیت‌های ۳۰۰ و ۶۰۰ تن بر ساعت با تکنولوژی پنوماتیک که سال گذشته توسط بخش خصوصی خریداری شده، استفاده می‌شود.

 عباس‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بامداد روز دوشنبه یک فروند کشتی ۸۱ هزارتنی صادرات مواد معدنی بارگیری و از بندر شهید رجایی به مقصد هدف خارج شد.

 وی افزود: آخرین کشتی صادراتی مواد معدنی که در بندر شهید رجایی پهلودهی شده بود، یک کشتی ۷۲ هزارتنی بود بوده است؛ اما با پذیرش و بارگیری این کشتی ۸۱ هزارتنی در واقع رکورد پذیرش کشتی‌های صادراتی در بندر شهید رجایی شکسته شد که خود یک امتیاز ویژه در پذیرش کشتی‌های غول‌پیکر در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور محسوب می‌شود.


انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از