حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/03/03 | 2024/05/23

Logo

دستمالچیان در گفتگو با دانا:

پشت قضایای کرمان رژیم صهیونیستی است

پشت قضایای کرمان رژیم صهیونیستی است

سفیر سابق ایران در لبنان با اشاره به اینکه ماهیت تروریست ها یکی است تنها عنوان آنها تغییر می‌کند تاکید کرد: پشت سر قضایای کرمان رژیم صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ احمد دستمالچیان، سفیر سابق ایران در لبنان در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به پشتیبانی اطلاعاتی عملیات تروریستی کرمان توسط سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، گفت: امروز حتی پس از آنکه جنگ‌های نیابتی در منطقه با شکست خورده است کسانی که این گروه‌های تکفیری را در سوریه و عراق حمایت می‌کردند همچنان بر حمایت‌های خود ادامه داده تا به واسطه آنها زمینه ناامن کردن منطقه را فراهم کنند.

رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند فضای داخلی ایران را ناامن کند

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند فضای داخلی ایران را ناامن کند، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند از طریق استفاده از اهرم.های امنیتی که در اختیار دارد می‌خواهد ایران ناامن باشد زیرا ایران ناامن به نفع رژیم صهیونیستی است.

سفیر سابق ایران در لبنان با بیان اینکه ایرانی که اقتدار ملی آن تضعیف شده باشد می تواند منافع رژیم صهیونیستی را بهتر تامین کند، تاکید کرد: به همین دلیل حوادث آذربایجان به وجود می‌آید، ترور شهید فخری‌زاده، حمله به تاسیسات هسته‌ای نطنز، ترورهای مختلف و حملاتی که به تجمعات مردمی در شاهچراغ یا گلزار شهدای کرمان صورت می‌گیرد، به وجود می‌آید.

دستمالچیان با اشاره به اینکه ماهیت تروریست‌ها یکی است تنها عنوان آنها تغییر می‌کند، تاکید کرد: پشت سر این قضایا رژیم صهیونیستی است.

سفیر سابق ایران در لبنان با اشاره به اینکه ضروری است دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور بسیار دقیق و هوشیار در کشف و شناسایی هسته‌های اصلی این اقدامات تروریستی مورد حمایت مسببشان عمل کنند تأکید کرد: باید اقدامات بازدارنده که اشکال و ابعاد مختلفی دارد، در دستور کار قرار گیرد به طوری که بتواند پاسخ مناسب نسبت به این‌گونه اقدامات داده شود.

وی با بیان اینکه تقویت اقدامات بازدارنده یکی از مسائل مهمی است که دستگا‌ه‌های اطلاعاتی برنامه ریزی کرده و در دستور کار خود قرار دهند عنوان کرد: وقتی بحث از انتقام مطرح می‌شود، حتما انتقام یک انتقام نظامی نیست بلکه راه‌ها و شیوه‌های دیگری هست که می‌توان روی آن برنامه‌ریزی کرد.

رژیم صهیونیستی به دنبال رادیکال کردن منطقه است

دستمالچیان با اشاره به اینکه شخص نتانیاهو سعی دارد با رادیکال کردن فضای منطقه بحران را گسترش دهد، گفت: تنها در این صورت است که نتانیاهو می‌تواند به حیات ننگین خود ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال گسترش بحران در خارج مرزهای خودش است، تأکید کرد: قبل از طوفان الأقصی خاطرمان هست که چه فضای اختلاف آمیزی در اوضاع داخلی کابینه صهیونیست‌ها وجود داشت و امروز نتانیاهو از این فرصت استفاده می‌کند تا خط بحران‌های مصنوعی خارج از مرزهای خودش ایجاد کند که نسبت به آنها پاسخگو نباشد.

سفیر سابق ایران در لبنان خاطرنشان کرد: باید هوشیارانه عمل کرد تا ضمن اینکه نتانیاهو نتواند به مقاصدش دست پیدا کند، بشود اقدامات بازدارنده را هم در برابر این شرارت‌ها انجام داد.

دستمالچیان تاکید کرد: عملیات هایی که رژیم صهیونیستی در نقاط مختلف از جمله کرمان انجام داد برای رادیکال کردن فضا و جواب دادن طرف مقابل است تا به این بهانه پای آمریکا و کشورهای دیگر را به منطقه بکشاند تا آتشی در کل منطقه شعله‌ور کند باید جلوی طرح شوم او ایستاد و در زمان و مکان مناسب جواب قاطع به او داد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از