حالت تاریک
  • شنبه, 1402/07/01 شمسی | 2023/09/23 میلادی
با حضور معاون رئیس‌جمهور:

پروژه های دریایی هرمزگان به بهره‌برداری رسید

پروژه های دریایی هرمزگان به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد و استاندار هرمزگان پروژه‌های حوزه بندری و دریایی در بندر شهید رجایی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  صبح امروز ۱۰ شهریورماه با حضور مهدی اسلام‌پناه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد و مهدی دوستی استاندار هرمزگان با حضور در بندر شهید رجایی، طرح‌های مرتبط با حوزه بندری و دریایی استان هرمزگان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مهدی اسلام‌پناه معاون رئیس‌جمهور در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها در بندر شهید رجایی اظهار داشت: در حال حاضر در مهم‌ترین بندر و گمرک کشور حضور داریم که اهمیت بسیار زیادی در حوزه اقتصادی کشور دارد.

وی افزود: خوشبختانه در هفته دولت پروژه‌های خوبی در حوزه‌های مختلف با زحمت استاندار در استان هرمزگان در حال بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی است، در حوزه بندری و دریایی هم ۶ هزار میلیارد ریال امروز در بندر شهید رجایی به بهره‌برداری رسید.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با بهره‌برداری از یک طرح در بندر شهید رجایی، ۸ هزار کانتینر به ظرفیت گمرکی کشور افزوده می‌شود که ظرفیت قابل‌توجهی است، امروز همچنین ً چند طرح در سطح بین‌المللی در این بندر مورد بهره‌برداری قرار گرفت که به ارتقای سطح زیرساخت‌ها کمک خواهد کرد.

گفتنی است امروز در حوزه بندری و دریایی استان چند طرح مهم شامل محوطه نگهداری و ترانزیت کانتینر است که با افتتاح آن ۸ هزار TEU به ظرفیت نگهداری و ترانزیت کانتینر افزوده شد پیش‌ازاین ظرفیت نگهداری کانتینر در این بندر ۱۴۵ هزار TEU بود که هم اکنون با سرمایه‌گذاری ۴ هزارمیلیاردی بخش خصوصی به ۱۵۳ هزار TEU رسیده است.

دیگر طرح مهم امروز طرح تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی با ۸۶۰ میلیارد ریال اعتبار بود این طرح به‌صورت بتون الیافی درزدار اجرا و برای تثبیت سطح آن از آهک استفاده شده و هدف از اجرای این طرح ارتقا کیفیت و ایمنی عمر جاده‌های مجتمع بندری شهید رجایی عنوان شده است، تاکنون ۱۸ کیلومتر از جاده‌های داخلی بندر شهید رجایی باتوجه‌به بارهای ترافیکی موجود در بندر تبدیل به رویه بتن الیافی شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از