حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

در نشستی مشترک مطرح شد؛

پایداری آب شرب با پرداخت به‌موقع مطالبات

پایداری آب شرب با پرداخت به‌موقع مطالبات

در نشست مشترک مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در خصوص وضعیت مطالبات آبفا و تأمین نیاز آبی مناطق مسکونی و نظامی تحت پوشش این منطقه واقع در بندرعباس بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، عبدالحمید حمزه‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این نشست با بیان اینکه برای تأمین نیاز آبی مشترکین هزینه‌های زیادی برای تولید، انتقال، توزیع و نگهداری تاسیسات می‌شود، افزود: پرداخت به موقع مطالبات مشترکین باعث خدمات‌دهی مطلوب و پایداری آب شرب می‌شود.

 

وی گفت: پرداخت حقوق کارکنان، کارگران، اصلاح و توسعه شبکه‌ها و... از محل پرداخت قبوض مشترکین انجام می‌شود که تأخیر در پرداخت آب بها باعث ایجاد خلل در خدمات رسانی می‌شود.

 

به گفته مدیرعامل آبفا، این شرکت مطالبات انباشته زیادی از دستگاه‌های مختلف استان دارد که پرداخت آنها باعث بهبود وضعیت آبرسانی می‌شود.

 

حمزه‌پور در ادامه به شرایط اقلیمی هرمزگان اشاره کرد و گفت: خشکسالی فصل زراعی (۱۴۰۱-۱۴۰۲) منابع آبی هرمزگان را تحت تأثیر قرار داده به طوری که این استان بیشترین میزان کاهش بارش در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه، در بین استان‌های کشور تجربه کرده است.

 

وی افزود: تداوم این روند و نبود منابع پایدار سطحی و زیرسطحی در هرمزگان، باعث شده تا آبفا، نیاز آبی مشترکین را از طریق شیرین‌سازی آب دریا دنبال کند که هزینه بالایی می‌طلبد.

 

 به گفته مدیرعامل آیفا، با توجه به شرایط موجود، ضرورت مصرف بهینه آب بیش از پیش است که امیدواریم این مهم مدنظر مصرف‌کنندگان قرار گیرد.  

 

در ادامه این نشست امیر وظیفه فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش نیز ضمن اشاره به وضعیت آب گفت: این مجموعه در بحث مدیریت مصرف و پرداخت مطالبات با آبفا همکاری بیش از پیش خواهد کرد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از