حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/03/06 | 2024/05/26

Logo

با اتمام تعمیرات اضطراری‌؛

واحد یک بخار نیروگاه بندرعباس به مدار تولید بازگشت

واحد یک بخار نیروگاه بندرعباس به مدار تولید بازگشت

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از وارد مدار شدن واحد شماره یک بخار این نیروگاه، پس از اتمام تعمیرات اضطراری و اتصال به شبکه سراسری برق خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، داریوش محمودی، مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اظهارکرد: واحد شماره یک بخار که به‌دلیل نشتی از بویلر و لوله‌های کندانسور، از مدار خارج شده بود، پس از اتمام عملیات مذکور به مدار تولید بازگشت.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس افزود: در این عملیات رفع عیب از درین اتوماتیک‌ها و مشعل‌ها‌، تنظیم هدر گاز، رفع عیب از سیفتی والو بخار کمکی، رفع گداختگی طبقه B6، نشت‌یابی هیتر B5 ، جوش‌کاری زانویی بالای بلودان طبقه هم‌کف، تأمین روشنایی مناسب اطراف فیدپمپ‌ها و هیترهای سالن توربین، رفع نشتی از لوله‌های کندانسور و لوله‌های بویلر در نقاط مختلف و هیترهای فشار قوی، با تلاش خستگی‌ناپذیر کارکنان بخش تعمیرات در گرمای ۵۰ درجه واحد و رطوبت ۸۰ درصد انجام شد.

محمودی ابراز امیدواری کرد: با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی متخصصان این نیروگاه و اتکا به خودباوری، روند حداکثری تولید برق، ادامه خواهد داشت.

محمودی در پایان یادآورشد: مدت‌زمان انجام این عملیات ۴۸ ساعت بود، که پس از به‌مدار آمدن این واحد، ۲۶۰ مگاوات‌ساعت انرژی به شبکه سراسری افزوده شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از