حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

مشاور رئیس جمهور مطرح کرد:

همزمانی بهارقرآن و طبیعت، فرصتی برای گردشگری فرهنگی

همزمانی بهارقرآن و طبیعت، فرصتی برای گردشگری فرهنگی

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور، همزمانی بهار قرآن و طبیعت را فرصتی برای گردشگری فرهنگی یاد کرد و گفت:گفت: میزبانی از میلیون‌ها نفر از ایرانیان و گردشگران بین‌المللی یکی از نعمت‌های مناطق آزاد ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الله عبدالملکی در بیست و هشتمین نشست معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد و هفتمین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر ۱۴۰۳، گفت: و راهبرد جهانی سازی و مردمی سازی مناطق آزاد از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

وی افزود: سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی، ساکنان و جامعه محلی و تمامی ایرانیان، سه طیف اصلی مردمی هستند که در حوزه مردمی سازی مورد توجه مناطق آزاد کشور قرار دارند که توسعه گردشگری می‌تواند منافعی برای تمامی این گروه‌ها به همراه داشته باشد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور اضافه کرد: همزمانی بهار طبیعت و بهار قرآن فرصت خوبی برای رونق گردشگری فرهنگی است تا با برگزاری جشن‌های عفیفانه، ضمن رعایت حرمت ماه مبارک رمضان، خاطرات خوبی در اذهان مردم از سفر به مناطق آزاد کشور ثبت شود.

به گفته عبدالملکی؛ مناطق آزاد ایران از نظر گردشگری نیز دارای ظرفیت‌های بین المللی است که باید برای توسعه تعاملات بین المللی و معرفی بهتر جاذبه‌های گردشگری آنها برنامه‌ریزی کرد.

وی با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی براساس اولویت‌ها و طبق برنامه زمان‌بندی برای ارائه خدمات به گردشگران در ایام نوروز، افزود: با احصای مشکلات پیش رو، باید شرایط برای ایجاد زیرساخت‌های فوری جهت میزبانی شایسته از گردشگران مناطق آزاد کشور فراهم شود.

بنابر این گزارش، بیست و هشتمین نشست معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد و هفتمین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر ۱۴۰۳ با حضور حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، غلامرضا خلیلی‌نیا، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و محمد فرزاد میرزایی، مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، مصطفی فاطمی، مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی و با شرکت معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور و مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان در قشم برگزار شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از