حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

با حضور امام جمعه موقت تهران:

همایش هفته وحدت در قشم برگزار شد

همایش هفته وحدت در قشم برگزار شد

با حضور امام جمعه موقت تهران، استاندار هرمزگان و جمعی از علمای شیعه و سنی و مردم شهر قشم، همایش بزرگ هفته وحدت در سالن همایش‌های بندر لافت برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ظهر امروز همزمان با ۱۲ ربیع الاول و آغاز هفته وحدت با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمين محد حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از علمای شیعه و سنی، مسئولان و مردم شهرستان قشم همایش بزرگ هفته وحدت در بندر لافت این شهرستان برگزار شد.

 

استاندار هرمزگان در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز توفیقی بود در خدمت مردم شریف شهرستان قشم باشیم و در همایش بزرگ وحدت شرکت کنیم.

 

وی افزود: شخصیت حضرت رسول اکرم (ص) محور است و امیدوارم با تأسی به سیره نبوی و سبک زندگی ایشان، پیرو واقعی دین مبین اسلام باشیم.

 

مهدی دوستی گفت: خوشبختانه از آغاز هفته وحدت جشن‌ها و همایش‌های خوبی در حوزه وحدت در استان با حضور علما، اندیشمندان و مردم اهل سنت و تشیع برگزار شده و نمودی از وحدت بی نظیر مذاهب اسلامی در استان به نمایش در آمد.

 

وی تصریح کرد: مسلمانان اشتراکات زیادی از جمله پیامبر، قرآن و قبله مشترک دارند و باید تاکید اساسی بر همین اشتراکات باشد، تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همواره بر تقویت و گسترش وحدت بوده است.

 

استاندار هرمزگان گفت: دشمنان به دنبال تفرقه افکنی میان مذاهب اسلامی هستند اما به وحدت می‌توان مانع تحقق این توطئه دشمنان شد.

 

وی ادامه داد: دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور هم با اتخاذ سیاست درست برقراری ارتباط با همسایگان و کشورهای اسلامی راه نفوذ جبهه کفر و سیاست‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان را مسدود کرده و بر گسترش ارتباطات میان کشورهای اسلامی در زمینه اقتصادی، تجاری، امنیتی و اجتماعی نیز تاکید داریم. 

 

گفتنی است، در این همایش از جمعی از علمای شیعه و سنی که در راستای وحدت اقدامات مؤثر انجام داده بودند تجلیل شد. 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از