حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان:

هشدار نارنجی دریایی در هرمزگان صادر شد

هشدار نارنجی دریایی در هرمزگان صادر شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی خبر داد و گفت: بر اثر این مخاطره ارتفاع موج در برخی مناطق استان به دو متر خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: مطابق پیش‌بینی سازمان هواشناسی و بر اساس خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر شرایط ناپایدار دریایی خواهیم بود. 

وی با بیان اینکه هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان صادر شده گفت: این سامانه سبب وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهد شد و شب دوشنبه تاریخ ۲۵ دی تا صبح پنج‌شنبه ۲۸ دی ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: از ظهر چهارشنبه تا صبح پنج شنبه وزش باد شدید شمال غربی جنوب غربی در محدوده ۵۴ کیلومتر بر ساعت (محدوده ۳۰ نات) و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۰ سانتی متر (هفت پا) در خلیج فارس تنگه هرمز ، دریای عمان، سواحل و جزایر در ساعات بعد از ظهر و شب سه شنبه و صبح چهارشنبه ‌‌با تاکید بر خلیج فارس و تنگه هرمز خواهیم داشت.

حسن‌زاده با تاکید بر اینکه منطقه اثر این سامانه خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان سواحل و جزایر خواهد بود گفت: بر اثر این سامانه اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد. 

وی ادامه داد: توصیه می‌شود از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی و شنا در جزایر کیش، لاوان، سیری، ابوموسی، قشم، هرمز، لارک، هنگام، بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه، خمیر، سیریک و جاسک در مدت اعلام شده اجتناب شود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی‌های تجاری به ویژه در در بنادر غربی استان و خلیج فارس از سوی مسئولان ذیربط اندیشیده شود و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان‌های تابعه ضمن آمادگی کامل، هماهنگی لازم را به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم از جمله اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه‌های محلی و رعایت نکات ایمنی و ... به‌عمل آورند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از