حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان:

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در هرمزگان صادر شد

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در هرمزگان صادر شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، هشدار سطح نارنجی هواشناسی صادر شد.

مهرداد حسن‌زاده عصر امروز در گفتگو با خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با ورود یک سامانه بارشی به استان، هشدار سطح نارنجی هواشناسی صادر شد. 

وی افزود: این سامانه بارشی بیشتر در مناطق شمالی و شرقی استان فعال خواهد بود و از اوایل صبح امروز یکشنبه تا پایان روز دوشنبه هفتم اسفند ادامه خواهد داشت. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت‌: نوع مخاطره این سامانه شامل رگبار باران و رعد و برق گاهی تند باد لحظه ای با احتمال تگرگ با تاکید بر مناطق خشکی خواهد بود. 

حسن‌زاده تصریح کرد: منطقه اثر سامانه اکثر مناطق استان از جمله حاجی آباد، رودان، میناب، بندرعباس، قشم دریایی، سیریک، بشاگرد و جاسک خواهد بود. 

وی گفت: اثر مخاطره احتمال این سامانه، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان‌‌آب، احتمال خسارت در اثر تندباد لحظه ای، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی خواهد بود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی و امدادی باید آمادگی داشته باشند همچنین مردم از توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند، احتیاط در عبور از مسیل‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع عدم فعالیت‌های کوه نوردی، محافظت از محصولات کشاورزی و احتیاط در ترددهای جاده‌ای اطمینان از استحکام سازه‌های سبک نیز مورد تأکید است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از