حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

مدیریت بحران استانداری هرمزگان:

هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان صادر شد

هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان صادر شد

اداره کل مدیریت بحران استانداری در اطلاعیه‌ای از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان خبرداد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی استان از روز پنج شنبه ۲۳ آذر تا عصر جمعه ۲۴ آذر شاهد وزش باد شدید شمال غربی و مواج‌شدن دریا خواهیم بود.

پنجشنبه بویژه در ساعات بعدازظهر و شب، شاهد وزش باد شدید شمال غربی–جنوب غربی در محدوده ۵۰ کیلومتر بر ساعت (محدوده ۳۰ نات) و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۰ سانتی متر (هفت پا ) در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، سواحل و جزایر خواهیم بود.

در روز جمعه نیز انتظار وزش باد شدید شمال غربی در محدوده ۵۰ کیلومتر بر ساعت (محدوده ۳۰ نات) و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۰ سانتی متر ( ۷پا ) در خلیج فارس و فراساحل غرب تنگه هرمز وجود دارد.

منطقه اثر این سامانه خلیج‌فارس و تنگه ‌هرمز و دریای عمان است و احتمال اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و نیمه سنگین، احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری، پاره‌شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی نیز وجود دارد.

توصیه می‌شود در مدت یاد شده از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی و شنا در جزایر کیش، لاوان، سیری، ابوموسی، قشم، هرمز، لارک، هنگام، بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه، خمیر، سیریک و غرب جاسک پرهیز و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی‌های تجاری اندیشیده شود.

در مدت زمان یاد شده لازم است اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان‌های تابعه ضمن آمادگی کامل، هماهنگی لازم را به‌منظور فراهم‌ نمودن تمهیدات لازم از جمله اطلاع‌رسانی و هشدار به‌موقع از طریق رسانه‌های محلی، رعایت نکات ایمنی و ... به‌عمل آورند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از