حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

استاندار هرمزگان:

جذب سرمایه صنعتی در هرمزگان به ۱۸۳همت رسید

جذب سرمایه صنعتی در هرمزگان به ۱۸۳همت رسید

استاندار هرمزگان از برنامه‌ریزی گسترده برای جذب سرمایه گذار در حوزه صنعتی این استان طی ماه های گذشته خبر داد و افزود: ۱۸۳ همت طی سال جاری تاکنون در این عرصه جذب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛  «مهدی دوستی» شامگاه دوشنبه ۱۵ آبان ماه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی «کیش اینوکس» با اشاره به ظرفیت‌های جذب سرمایه‌گذاری در این استان اظهار کرد: استان هرمزگان توانسته در ارزیابی شاخص امنیت سرمایه‌گذاری نیز رتبه نخست کشوری را کسب کند.

وی ادامه داد: این ارزیابی از فعالیت ۳هزار و ۵۰۰ فعال اقتصادی بخش خصوصی انجام شده و نشان از ظرفیت بالای سرمایه‌گذاری در هرمزگان دارد.

استاندار هرمزگان دسترسی به منابع آبی گسترده، وجود منابع معدنی غنی و دسترسی آسان به مواد اولیه را از ظرفیت‌های مهم این استان در جذب سرمایه‌گذار صنعتی عنوان کرد.

وی همچنین از پایان عملیات اجرایی هفت ناحیه صنعتی در هرمزگان خبرداد و بیان کرد: اراضی لازم به منظور واگذاری به متقاضیان در این نواحی صنعتی نیز پیش بینی شده است.

دوستی در ادامه با بیان اینکه ایجاد شهرهای صنعتی تخصصی در دستور کار قرار دارد، گفت: از هیچ تلاشی برای توسعه منطقه دریغ نخواهیم کرد.

وی دیپلماسی اقتصادی در توسعه منطقه را بسیار ضروری دانست و افزود: در همین زمینه ارتباط تنگاتنگی با سرمایه‌گذارانی از چین، هند و قزاقستان داریم.

استاندار هرمزگان با اشاره به برنامه احداث کارخانه فولاد در هرمزگان بیان کرد: ظرفیت تولید این کارخانه ۱۰ میلیون‌تن خواهد بود که از پیشران‌های ملی توسعه اقتصادی محسوب می‌شود.

وی‌ ادامه داد: ۹۵۰هزار بشکه نیز بر ظرفیت پالایشی نفت در استان افزوده می‌شود که مراحل ساخت آن در دست اجراست.

«کیش اینوکس» نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی است که در آن فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور معرفی می‌شود. این نمایشگاه تا ۱۸ آبان ماه در کیش دایر خواهد بود.

منبع: روابط عمومی استانداری هرمزگان

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از