حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

رئیس جمهور مطرح کرد:

هرمزگان رتبه برتر نهضت احیای کارخانه‌های تعطیل

هرمزگان رتبه برتر نهضت احیای کارخانه‌های تعطیل

رئیس جمهور گفت: استان هرمزگان رتبه برتر نهضت احیای کارخانه‌های تعطیل است و توانسته بیش از ۶۰۰ کارخانه را دوباره فعال کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در آیین جشن احیا ۶۱۰ واحد راکد تولید و صنعتی استان هرمزگان اظهار کرد: تاریخ استان هرمزگان نشان از مقاومت و ایستادگی مردم است، از زمان حضور متجاوزان پرتغالی که مردم این منطقه ایستادگی کردند تا دوره انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مردم این منطقه در صحنه حضور داشته‌اند.

وی افزود: ۱۲ هزار مجوز برای صیادان در منطقه صادر شده که این سبب شده آرامش به خانواده‌های صیادان بازگردد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز احیای کارخانجات تعطیل وارد کانال ۷ هزار شده است، تأکید کرد: هر چه کارخانجات تعطیل و نیمه‌تعطیل بیشتری احیا شود، سود بیشتری نصیب کشور خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: ساخت کارخانه و تجهیز آن هزینه بسیاری دارد؛ اما در برخی مناطق کارخانه و تجهیزات وجود دارد و فقط مشکلاتی در مسیر هست که قطعا حل آن‌ها اولویت بیشتری از ساخت کارخانه جدید دارد.

وی ادامه داد: مسئله نهضت احیای کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل باید قوی‌تر از گذشته ادامه یابد و ان‌شاالله شاهد روزی باشیم که هیچ کارخانه نیمه تعطیل یا تعطیل در کشور وجود نداشته نباشد و اشتغال به نحوی مطلوب باشد و کسی دغدغه شغل نداشته باشد.

رئیس جمهور توضیح داد: استان هرمزگان رتبه برتر نهضت احیای کارخانه‌های تعطیل است و توانسته بیش از ۶۰۰ کارخانه را دوباره فعال کند.

آیت الله رئیسی همچنین اظهار کرد: برخی از صیادان امروز از معطلی ۲۰ ساله برای دریافت مجوز صیادی سخن گفتند اما امروز با همت مردم شاهد صدور ۱۲ هزار مجوز صیادی در کشور هستیم.

افتتاح چندین طرح و پروژه مهم و دیدار با مردم استان هرمزگان از جمله برنامه‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به دروازه پیشرفت ایران است.

وزیران کشور، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علوم، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان انرژی اتمی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در این سفر دو روزه، آیت‌الله رئیسی را همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهور به همراه هیات دولت امروز و فردا برای بهره‌برداری از یک هزار و ۳۲ طرح عمرانی به ارزش ۱۰۵ همت (یک‌هزار و ۵۰ میلیارد ریال) میهمان مردم خونگرم و ولایتمدار هرمزگان است.

افتتاح دو بیمارستان و تعدادی طرح بهداشتی و درمانی، تکمیل برخی پروژه‌های ریلی نیمه تمام، تامین تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه‌های استان، تکمیل و تجهیز مجتمع توانبخشی ایثارگران، تکمیل، بازسازی و تجهیز پروژه‌های نیمه تمام ورزشی، اجرای طرح‌های هادی روستایی و ایمن‌سازی روستاهای در معرض خطر، اجرای طرح‌های کشاورزی، تکمیل و تجهیز مجتمع‌های فرهنگی و تکمیل و بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی بندرعباس از جمله برنامه‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان هرمزگان است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از