حالت تاریک

امروز : شنبه, 1402/12/05 | 2024/02/24

Logo

با حضور استاندار هرمزگان؛

هجدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان آغاز به‌کار کرد

هجدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان آغاز به‌کار کرد

هجدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان پس از یک وقفه چهار ساله، با حضور استاندار هرمزگان رسما فعالیت خود را با حضور 350 ناشر کشوری آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در آئین گشایش رسمی هجدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان در محل دائمی نمایشگاه‌های بندرعباس، گفت: روایت مکتوب از دفاع مقدس و وصایای شهدا گنجینه‌ای برای آیندگان است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ و ادبیات فارسی و دینی ما ایرانیان یکی از غنی‌ترین فرهنگ های جهان است، افزود: این امر نشان‌ دهنده‌ حاکمیت عقل و دانش در امور زندگی ایرانیان در گذشته بوده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به چهره‌های درخشان ادب و فرهنگ ایران افزود: مطالعه‌ کتاب به صورت فیزیکی از حلاوت و شیرینی خاصی برخوردار است و قابل قیاس با مطالعه‌ی نوشتار در فضای مجازی نیست.

دوستی با بیان اینکه بسیاری از استراتژیست‌های جهان مطالعه‌ تاریخ را به عنوان امری مهم قلمداد می‌کنند، گفت: کتاب خواندن امری است که به انسان‌ها عمق و وسعت فکر و تحلیل می‌بخشد و هیچ انسانی بی‌نیاز از مطالعه نیست.

گفتنی است هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان ۲۱ الی ۲۷ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌ها واقع در سه راه جهانبار بندرعباس با حضور ۳۵۰ ناشر کشوری در حال برگزاری است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از