حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش:

نیازی به حضور بیگانگان در خلیج فارس نیست

نیازی به حضور بیگانگان در خلیج فارس نیست

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش گفت: مأموریت نیروی دریایی ارتش از مناطق دریایی تحت حاکمیت به آبهای مجاور و دریاهای آزاد گسترش پیدا کرده است، لذا نیازی به حضور بیگانگان در خلیج فارس نیست. ‌

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ امیر دریاداردوم قادر وظیفه در جمع سفرا، وابستگان نظامی، فرماندهان و کارکنان ناوگروه صلح و دوستی پاکستان‌ اظهار کرد: دریا فرصتی بزرگ برای پیشرفت و حفظ منافع ملی است.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: امنیت دریانوردی در دنیای امروز باعث می‌شود کشورها بتوانند همواره نسبت به مراوده کالاها و خدمات از کشوری به کشور دیگر اقدام کنند و بی‎شک هر کشوری سعی دارد اقداماتی در خصوص امنیت دریایی به اجرا گذارد.

وی تصریح کرد: این امنیت می‌تواند به‌صورت همکاری با یک کشور دوست یا هم‌پیمان انجام شود و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره علاقه‌مند و آماده توسعه تعاملات در زمینه‌های تمرینات مشترک دریایی، آموزش و همکاری‌های فنی و پشتیبانی با نیروی دریایی پاکستان بوده و بر این باور است که امکانات این دریای پربرکت متعلق به ملت‌های منطقه است.

امیر دریاداردوم قادر وظیفه یادآور شد: اکنون مأموریت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مناطق دریایی تحت حاکمیت به آب‌های مجاور و دریاهای آزاد گسترش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ناو‌گروه ۸۶ اقتدار نداجا با انجام مأموریت صلح و دوستی در اقیانوس‌های هند، آرام، اطلس، دریای مدیترانه، دریای سرخ، دریای چین و بازدید از بنادر کشورهای دوست و اعزام هیئت‌های بلندپایه به‌صورت متقابل، زمینه توسعه و تحکیم روابط را فراهم کرده است.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: روابط دو نیروی دریایی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد و اجرای تمرینات مشترک فرصتی را برای هماهنگی بیشتر در راستای اجرای هرگونه عملیات مشترک به وجود آورده است.

‌‌پاکستان به‌دنبال ارتقای صلح در منطقه است

‌دریاداردوم بلال، فرمانده ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی پاکستان در دیدار فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، جمعی از فرماندهان، افسران و سفرای برخی کشورها، که بر عرشه ناو پاکستانی برگزار شد، اظهار کرد: رابطه پاکستان و ایران ریشه‌ عمیقی در تاریخ، پیوندهای مذهبی، زبانی، فرهنگی و وابستگی‌های معنوی دارد.

وی ابراز کرد: ایران و پاکستان همواره در شرایط سخت کنار یکدیگر ایستاده‌اند و در برهه‌های حساس تاریخی از یکدیگر حمایت کردند که نمونه‌های آن بسیار است.

فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان تأکید کرد: پاکستان با صداقت تمام، متعهد به گسترش و روابط نزدیک با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف است.

وی اضافه کرد: روابط صمیمانه بین دو کشور به همان اندازه بین نیرو‌های مسلح ما تکرار می‌شود و درواقع روابط بین نیروی دریایی پاکستان و نیرو‌های دریایی ایران در سال‌های متوالی همواره رو به رشد بوده است.

دریاداردوم بلال یادآور شد: پاکستان به‌دنبال ارتقای صلح در منطقه است و همواره در تعهد نیروهای مسلح خود برای حفظ ثبات و مهار تروریست است و حامی سرسخت رویکرد یکپارچه برای مبارزه با تهدیدات امنیت دریایی است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از