حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1402/09/08 | 2023/11/29

Logo

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

نگاه جهان اسلام به سمت ایران معطوف است

نگاه جهان اسلام به سمت ایران معطوف است

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با ذکر این نکته که نگاه‌های جهان اسلام به سمت ایران معطوف است، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید در آینده‌ای نزدیک نقش راهبری و برنامه‌ریزی جهان اسلام در تمدن نوین اسلامی ایفا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرعباس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز در دیدار مسئولان نمایندگی ولی‌فقیه در رده‌های مختلف سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان که در دفتر امام‌جمعه بندرعباس برگزار شد، سپاه و روحانیت را از جمله اهداف اصلی دشمن دانست و اظهار کرد: باید اتحاد و همدلی برای غلبه بر دشمن و خنثی‌سازی نقشه‌های آن تلاش کرد و مشغول‌شدن به هر چیزی غیر از این موضوعات باعث اتلاف انرژی نیروهای خودی و کم‌اثرشدن فعالیت‌ها خواهد شد

 وی، مسئولان دفاتر نمایندگی وی فقیه در سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان را حلقه وصل سپاه و ائمه جمعه شهرستان‌ها دانست و عنوان کرد: ائمه جمعه، سپاه و مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در کنار یکدیگر و تعامل بی‌نظیر اتفاقات بزرگی را برای انقلاب اسلامی رقم زده‌اند به همین جهت باید این اتصال میان سپاه و ائمه جمعه تقویت شود که این مهم بر عهده مسئولین دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام سجاد (ع) است.

 

نماینده و ولی‌فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته در داخل کشور و جهان اسلام در حال تجربه شرایط خاصی هستیم، بیان کرد: اعتقاد داریم در حال حاضر چه در مسائل داخلی و چه مسائل بین‌المللی در یک مرحله گذار تمدنی هستیم.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به این نکته که تحقق یک تمدن نوین دارای فرایندی چندمرحله‌ای است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مرحله گذار به سمت تمدن نوین اسلامی قرار داریم. اتفاقاتی که در فلسطین نیز در حال رخ‌دادن است بخشی از همین معادله گذار است که باید به‌خوبی و سربلندی از این مسئله عبور کنیم.

 

وی، با ذکر این نکته که نگاه‌های جهان اسلام به سمت ایران معطوف است، مطرح کرد: جمهوری اسلامی ایران باید در آینده‌ای نزدیک نقش راهبری و برنامه‌ریزی جهان اسلام در تمدن نوین اسلامی ایفا کند. جهان اسلام در حال حاضر می‌داند تنها کشوری که می‌تواند بدون هیچ ملاحظه‌ای از مسلمانان در برابر ابرقدرت‌ها دفاع کند، جمهوری اسلامی ایران است.

 

امام‌جمعه بندرعباس، با اشاره به خردشدن هیمنه نظام استکباری غرب، تشریح کرد: نگاهی که برخی از کشورهای اسلامی نسبت به صهیونیست‌ها دارند در حال فروپاشی است؛ یعنی فروپاشی افکار کشورهای اسلامی نسبت به این موضوع که کشورهای غربی امکان تأمین امنیت آن‌ها را دارند آغاز شده است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده، اتفاقاتی که در مدت اخیر در فلسطین اشغالی رخ داد قابل‌جبران و ترمیم نخواهد بود، گفت: شرایط برای جهان غرب و اسرائیل به‌هیچ‌عنوان مانند پیش از طوفان الاقصی نخواهد بود و جهان اسلام را یک‌قدم دیگر به هدف خود نزدیک‌تر کرد.

 

وی، با اشاره تغییر معادلات جهان اسلام، عنوان کرد: بسیاری از کشورهای مسلمان جهان، قدرت ایران در رهبری و حمایت از جهان اسلام را درک کردند و این مهم باعث حضور موثر ایران در مناسبات و معادلات جهان شده است.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از