حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

یادداشت؛

نهم دی‌ماه؛ پیوند مردم ‌و ولایت

نهم دی‌ماه؛ پیوند مردم ‌و ولایت

استاد دانشگاه‌های استان هرمزگان در یادداشتی از روز نهم دی‌ماه به عنوان روز پیوند مردم و ولایت نام برده است.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ در بحبوحه فتنه سال ۸۸ و تلاش دشمن در جبهه براندازی نرم شاهد حمایت همه جانبه دشمن از سران فتنه و آشوب‌های داخلی بود. 

اگر نیم نگاهی به تاریخ قبل و پس از انقلاب اسلامی بیاندازیم از دوران سلسله قاجار تا پهلوی قطع و یقین حلقه مفقوده وجود یک رهبر و ولایت فقیه برای ایران اسلامی است. 

ولایت فقیه از دیکتاتوری جلوگیری می‌کند ویک هدیه الهی برای ملت ما هست. اما پیوند و بیعت مردم با ولایت در تمام بزنگاه‌ها و مشکلات و تهدیدات داخلی و خارجی رمز ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی در مقابله با دشمنان داخلی و خارجی است.

در اغتشاشات سال قبل نیز دشمن با به میدان آوردن تمام امکانات داخلی و خارجی اعم از سرویس‌های جاسوسی خود، صرف میلیاردها دلار و دول غربی به دنبال براندازی جمهوری اسلامی و تجزیه کشور بود. اما با حضور و بصیرت مردم ایران اسلامی و بیعت با ولایت فقیه برگ دیگری از تاریخ مقاومت و ایستادگی ملت ایران را به نمایش گذاشتند و تودهنی محکمی را به آمریکا و رژیم صهیونیستی وارد کردند. 

اما امروز نیز با صدور فرهنگ مقاومت انقلاب اسلامی همان طور که در هشت سال دفاع مقدس به دنیا نشان داد و همچنین شجاعت شهدایی همچون سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و تشکیل محور و مکتب مقاومت در خاورمیانه در لبنان، عراق، سوریه، فلسطین و ... حماس و جهاد اسلامی در کنار مردم مظلوم غزه در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده و همان طور که رهبری فرمودند که هزینه مقاومت بسیارکمتر از هزینه تسلیم است. عزت و عظمت و افتخار امروز جمهوری اسلامی مدیون ولایت و رهبری هستیم . 

بدون شک با گذشت ۴۴ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی با فتنه هایی که اتفاق افتاد هر کدام می توانست مانند کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ باشد که الحمدلله با درایت و بصیرت ملت ولایتمدار ایران اسلامی در بیعت با رهنمودهای امام (ره) و مقام معظم رهبری از تمام گردنه‌های تاریخی به سلامت عبور کرده است. قطعا ادامه این راه برای ملت ایران نیز با درک بصیرت و بیعت مجدد با رهبری میسر خواهد شد.

یادداشت به قلم محمد کمالی استاد دانشگاه‌های هرمزگان

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از