حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد:

نقش خطیر سازمان بازرسی در نهادینه‌سازی عدالت اجتماعی

نقش خطیر سازمان بازرسی در نهادینه‌سازی عدالت اجتماعی

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر نقش خطیر سازمان بازرسی به منظور نهادینه‌سازی عدالت اجتماعی تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان با حضور در ساختمان شماره یک اداره کل بازرسی استان از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

 

وی همچنین در دیدار با مدیرکل و دیگر مسئولان بازرسی استان هرمزگان ضمن تشکر از اقدامات سازمان بازرسی و نقش آن در شورای قضایی استان هرمزگان، جایگاه این سازمان را بسیار خطیر و حساس عنوان کرد و اظهار کرد: با توجه به اینکه در دوران تحول و تعالی قوه قضائیه به سر می‌بریم، این موضوع، ضرورت استفاده از فرصت برای تحقق اهداف و برنامه‌های سند تحول را اجتناب‌ناپذیر می‌سازد.

 

وی افزود: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست قوه قضائیه، فرآیند بروزرسانی سند تحول قوه قضائیه در جریان است و برای دستیابی به تحول، سازمان بازرسی می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق و تعریف مأموریت‌های جدید در این خصوص، فعالانه ایفای نقش نماید.

 

قهرمانی تصریح کرد: خوشبختانه با مدیریت بسیار خوب «خداییان» در رأس سازمان بازرسی کل کشور و تلاش‌های مدیرکل بازرسی استان هرمزگان، مسیر تحقق اهداف در حال ارتقاء است.

 

وی خاطرنشان کرد: اخیراً نیز ریاست قوه قضائیه مأموریت پیگیری تحقق و ارتقاء عدالت اجتماعی در سطح جامعه را به سازمان بازرسی کل کشور محول نمودند که نشان‌دهنده اهمیت سازمان بازرسی به منظور دستیابی به این هدف مهم است.

 

مجتبی قهرمانی تأکید کرد: حکمرانی مطلوب که از جمله اهداف و مأموریت‌های سازمان بازرسی کل کشور است نیز سرانجام به عدالت اجتماعی منجر خواهد شد.

 

وی یادآور شد: عدالت اجتماعی عبارت است از توزیع عادلانه امکانات، منابع و فرصت‌ها که با توجه به بیانات اخیر ریاست قوه قضائیه علاوه بر رعایت عدالت در رسیدگی به پرونده‌ها، این موضوع باید به سایر شئون و حوز‌های مختلف نیز تسری یابد و از این طریق در جهت تحقق عدالت اجتماعی گام برداریم.

 

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین پیشنهاد تشکیل کارگروه عدالت اجتماعی با مشارکت و عضویت سازمان بازرسی، دادستانی و دادگستری استان هرمزگان را مطرح کرد و این موضوع را در جهت افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام بسیار حائز اهمیت برشمرد.

 

در جریان این بازدید، محمد اسمی مدیرکل بازرسی استان هرمزگان نیز با ارائه گزارشی، مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های اداره کل بازرسی استان را تشریح کرد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از