حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/03/04 | 2024/05/24

Logo

امام‌جمعه شهرستان پرند:

نسل رویش انقلاب باعث نابودی اسرائیل غاصب می‌شود

نسل رویش انقلاب باعث نابودی اسرائیل غاصب می‌شود

امام‌جمعه شهرستان پرند، گفت: نسلی که امروز می‌تواند اسرائیل غاصب را نابود کند نسل رویش انقلاب است، این رویش که می‌تواند موشک و پهپاد بسازد و از لایه‌های پدافندی عبور کند.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «هرمز» حجت‌الاسلام اسماعیل کاظمی، امام‌جمعه شهر پرند استان تهران شامگاه سه‌شنبه در مراسم شهادت حضرت حمزه علیه‌السلام در مسجد حمزه نخل پیرمرد بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: نبی مکرم اسلام (ص) برای یکی از آیات کریمه مطالب ویژه دارد، آیه‌ای که با تعبیر اینکه مرا پیر کرده است «استقم کما امرت»، مقاومت و ایستادگی کار پیامبر است و که برای او نصرت و وعده الهی محقق کرده است.
 
 وی افزود: حقانیت پیامبر اسلام برای جماعت ۱۴۰۰ سال پیش که احتیاج به دو واحد جامعه‌شناسی دارند که متوجه گزاره تاریخی دارد و چرا مردم آن روزگار با درک وجود پیغمبر و انقلاب او را مشاهده ولی همراهی نمی‌کردند.
 
 این کارشناس مذهبی بیان کرد: انقلاب اسلامی و مردم ثابت کرده که اهل وفا هستند؛ ولی تا هنگامی که ظهور اتفاق نیفتاده، کافی نیست، و در کنار آن آرمان‌ها و فعالیت‌های با استفاده از همه ابزارها در کنار یکدیگر باید انجام شود تا تبدیل به یک مدل حکمرانی اسلامی شود.
 
 حجت‌الاسلام کاظمی ادامه داد: مدل حکمرانی اسلامی توسط پیامبر امیر المومنین ارائه شد و ما در مدل، حرف و محتوا در مذهب شیعه مشکلی وجود ندارد؛ بلکه در ارائه آن به جامعه با مشکلاتی روبرو هستیم که مبنای به‌درستی تبیین کنیم و مردم را دچار سرگردانی نکنیم و مدل حکمرانی واقعی در جامعه تحقق یابد.
 
 وی اظهار کرد: ادامه آیه «من تاب معک» به‌درستی به این قضیه اشاره دارد که همراهی جامعه در این حکمرانی با رهبر است، آنچه محل اشکال است، مدل حکمرانی اسلامی به‌درستی توسط کسانی خودشان را باید هزینه و بیان کنند در طول تاریخ اتفاق نیفتاده است.
 
 استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از راه‌های ارائه مدل حکمرانی اسلامی معرفی شخصیت‌های اسلامی مانند حضرت حمزه سیدالشهدا و امامزاده عبدالعظیم حسنی و شناسایی دیگر افراد در طول تاریخ برای مردم است.
 
 وی ادامه داد: اگر در نظام جمهوری اسلامی جوانان ما برای پیاده‌روی اربعین درگیر مسائلی مانند پاسپورت و غیره می‌شوند تا در این راهپیمایی عظیم شرکت کنند این افتخار جمهوری اسلامی است، و امید در جمهوری اسلامی به‌مراتب از نکات منفی بیشتر است.
 
 سخنران ویژه مراسم بیان کرد: اتفاق جهانی که با حمایت جمهوری اسلامی با کسانی که جبهه مقاومت اسلامی و مکتب حاج‌قاسم سلیمانی را طراحی کردند تا مدل‌های حکمرانی اسلامی را به جهان ارائه دهند که همان‌گونه که حاج‌قاسم در سوریه می‌جنگند وقتی سیل یا زلزله می‌آید در کنار مردم ایستاده و خدمت می‌کند. یعنی تمام مجموعه‌ها مردم در حوزه‌های مختلف به آن احتیاج دارند این مدل برای او گفتمان دارد.
 حجت‌الاسلام کاظمی گفت: وقتی که مردم دچار مشکل می‌شوند و سپاهیان عزیز را در کنار خود می‌بینند به‌واسطه اینکه مردم امیدوار و همراه با مبانی انقلاب اسلامی باشند همان‌گونه که در این چهار دهه از عمر انقلاب اتفاق افتاد است.
 
 وی افزود: در مدل درست حکمرانی اسلامی دستگاهی که مأموریت اما به دنبال دیوان‌سالاری اداری باشد کوتاهی کرده است؛ یعنی جای که مردم احتیاج داشته‌اند به‌خوبی به وظیفه خود عمل‌نکرده است.
 
 
 امام‌جمعه پرند گفت: در جامعه‌ای که امید دارد و به سمت ظهور در حرکت است اگر حسینیه و عزاداری‌ها سرباز برای مبارزه با رژیم صهیونیستی نسازد حسینیه نیست، مکتبی که ندای رهبری به اجرا در بیاید.
 
 حجت‌الاسلام کاظمی گفت: نسلی که امروز می‌تواند اسرائیل غاصب را نابود کند نسل رویش انقلاب است، این رویش که می‌تواند موشک و پهپاد بسازد و از لایه‌های پدافندی عبور کند.
 
 وی اظهار کرد: ما در صنعت خودروسازی معطل‌مانده‌ایم اما در موشک‌های سپاه و قدرت دفاعی رشد داریم، مشکل‌ها را مقایسه کنیم و ما می‌توانیم اقتصاد رشد کند؛ اما چرا در برخی جاها می‌شود و در بعضی جاها نمی‌شود به‌خاطر این است، آنجا که می‌شود؛ زیرا که سند راهبری را بر اساس گفتمان انقلاب سرلوحه قرار می‌گیرد.
 
 امام‌جمعه پرند ادامه داد: انقلابی آن کسی است که حرف رهبری را بر تمام گفتمان‌ها مقدم بدارد و عدم همراهی مردم با ولی‌فقیه بار را بر دوش ولی‌فقیه می‌گذارد؛ مانند اینکه وقتی امام جامعه از دستگاه‌های متولی فرهنگی می‌خواهد؛ اما انجام ندهند باید ولی‌فقیه به میدان بیاید و گوشزد کند.
 
 حجت‌الاسلام کاظمی ادامه داد: اربعین به برکت انقلاب اسلامی جهانی شده است و مردم اگر این برکات جمهوری اسلامی را می‌بینند به آینده امیدوارتر می‌شوند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: نقش تعیین کننده امت است که مبانی ناب محمدی را به‌واسطه پشتیبانی آنها رهبر انقلاب با قاطعیت می‌گوید هر گونه تعرض به کشور حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان می‌شود.
 
 وی در بخش دیگر به با بیان اینکه برنامه‌ریزی مساجد برای مردم چیست؟ و در همین راستا بهترین مدل و نسخه درمانی مکتب حاج‌قاسم است، افزود: افراد دغدغه‌مند اسلام در کنار مردم در تمام حوادث هستند و این دغدغه اصالت فرهنگی و دینی دارد.
 
 این کارشناس مذهبی ادامه داد: رویش‌های مسجد با نسل جدید مستند بسازند، یک روحیه جمعی و روحیه استکبارستیزی، در کنار این محلات اقدام کنند و مقدمات پرورش ایجاد شود.

حجت‌الاسلام کاظمی گفت: مسجد پرورش‌گاه و سنگر مبارزه با نفس است و برای نماز تنها نیست که رهبر معظم انقلاب یکی از اشکالات را مسجدی که جوان نداشته باشد دانسته و مسجدطراز که جوان داشته باشید که تمام امورات، معیشت و ازدواج، تحصیل، رشد برنامه‌ریزی داشته باشد.
 
 وی عنوان کرد: مسجد اگر رسالت واقعی داشته باشد که بدانیم مسجد سنگر مبارزه با تمام آسیب‌ها است و بی‌تفاوت نسبت به یکدیگر نداشته باشند و اگر مردم رشدکردن ظهور اتفاق بیفتد و ظهور یک پدیده اجتماعی است.
 
 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از