حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/03/04 | 2024/05/24

Logo

امام جمعه حاجی آباد:

معادلات جهان به خواست ایران رقم می‌خورد

معادلات جهان به خواست ایران رقم می‌خورد

امام جمعه حاجی‌آباد گفت: با اقتدار ایران در منطقه و جهان بسیاری از معادلات و اتفاقات جهانی بر اساس خواست جمهوری اسلامی ایران رقم می‌خورد که این عزت و اقتدار با ایثارگری و از جان گذشتگی شهیدان به وجود آمده است .

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی دُری امام جمعه حاجی‌آباد گفت: حضور قشر جوان و نوجوان در نماز جمعه بصیرت آنها را بالا می‌برد و افزایش بصیرت یکی از موارد است که استکبار جهانی مخالف آن است و تلاش می‌کند که جوانان ما به آن دست پیدا نکنند، زیرا وقتی آگاهی جوانان بالا برود بهتر می‌توانند در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمن بایستند.

امام جمعه حاجی‌آباد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر گفت: رهبر معظم انقلاب با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق اعلام نمودند که این رژیم خبیث تنبیه خواهد شد و اما این ابهامی که جمهوری اسلامی ایران چه زمان، کجا و به چه صورت قصد تنبیه رژیم صهیونیستی را دارد بسیار این رژیم را دچار سرگردانی کرده و جهنمی را برای آنها به وجود آورده است.

امام جمعه حاجی‌آباد افزود: با اقتدار ایران در منطقه و جهان بسیاری از معادلات و اتفاقات جهانی بر اساس خواست جمهوری اسلامی ایران رقم می‌خورد که این عزت و اقتدار با ایثارگری و از جان گذشتگی شهیدان به وجود آمده است .

حجت الاسلام مهدی دُری در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به اهمیت دیدار مقام‌ معظم رهبری با مسئولان کشور گفت: مسئله‌ عفاف و حجاب یکی از موضوعات مهمی بود که رهبر انقلاب در این دیدار مطرح کردند و از مسئولان خواستند که در این زمینه برنامه‌ریزی انجام دهند و هم از دیدگاه فقهی و شرعی و هم از دیدگاه سیاسی باید به این موضوع پرداخته شود و به قوانین نیز به طور کامل عمل شود.

حجت‌الاسلام مهدی دُری افزود: ما باید با مطالعه تاریخ از آن درس بگیریم و سرنوشت کشورهایی که آمریکا و استکبار به آنها حمله کرده است را ببینیم که این استعمارگران قبل از حمله نظامی به آن کشورها چگونه جایگاه زن و خانواده را در آنجا ضعیف و متزلزل کرده‌اند تا بتوانند بر آن جامعه مسلط شود .

امام جمعه حاجی‌آباد با اشاره به ضرورت توجه به موضوع عفاف و حجاب گفت: نیروهای انتظامی قرار است در هفته پیش رو طرح عفاف و حجاب را کشور شروع کنند و همه ما نیز باید در کنار نیروهای انتظامی کمک کنیم تا نظام جمهوری اسلامی در این زمینه بیش از پیش موفق و سربلند شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از