حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

رئیس شورای عالی امنیت ملی:

مطالبه هرمزگانی‌ها رونق اقتصاد دریا باشد

مطالبه هرمزگانی‌ها رونق اقتصاد دریا باشد

رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: در آستانه فرصت مغتنم انتخابات، مطالبه مردم هرمزگان از نامزدهای مجلس، هدفگذاری‌شان برای رونق اقتصاد دریا باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان؛ نشست هم‌اندیشی اقتصاد دریا محور با حضور سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای‌عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و نمایندگان اتحادیه آبزی پروران‌‌‌، انجمن صیادان، رؤسای دانشگاه‌ها، محققان و مدیران دستگاه‌های دولتی تخصصی برگزار شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در آستانه انتخابات خطاب به مردم هرمزگان گفت: در فرصت مغتنم انتخابات از نامزدهای مجلس شورای اسلامی هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌هایشان برای توسعه و رونق اقتصاد دریا محور را مطالبه کنند.

سعید جلیلی، جمهوری اسلامی را انتخاب بزرگ مردم ایران برشمرد و افزود: انقلاب اسلامی حیات و قدرت جدید ملت ما را رقم زده است .

وی در جمع فعالان حوزه اقتصاد دریا محور استفاده از نعمت‌های خدادادی را مهم خواند و اضافه کرد: کشور ما جنبه‌های متنوع پیشرفت را داراست و استفاده از نعمت‌های خدادادی با هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دقیق در مسیر اجرا و عمل، کام مردم را شیرینی می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیروی انسانی ماهر و متخصص را ظرفیت بزرگ هرمزگان دانست و افزود: نیروی انسانی لازمه حکمرانی قدرتمند کشور است که با مشارکت‌دادن مردم در امور اقتصادی به ظهور و بروز می‌رسد.

وی هم آهنگی را گزینه مهم تحقق اهداف اعلام کرد و گفت: نگاه به دریا باید نگاه ملی باشد تا حرکت قدرتمندتری شکل بگیرد که منجر به رشد و توسعه این عرصه شود.

در این نشست رؤسای تشکل‌های آبزی پروران و صیادان ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت موجود دیدگاه‌ها، نظرات، مشکلات حوزه‌های تولید، بازار عرضه بین‌المللی، صید غیرمجاز و راهکارهای حل آن‌ها را ارائه همچنین حمایت از یگان‌های حفاظت دریایی و تقویت زیستگاه‌های مصنوعی را درخواست نمودند.

/انتهای خبر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از