حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

مشارکت با منطقه آزاد کیش در توسعه متوازن

مشارکت با منطقه آزاد کیش در توسعه متوازن

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مشارکت با سازمان منطقه آزاد کیش در توسعه متوازن بندری خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسین عباس نژاد در دیدار با رحیم سرهنگی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تشریح فعالیت‌های سازمان بنادر افزود: هرمزگان نخستین استانی است که در توسعه پایدار و متوازن دریایی و سواحل کشور اقدامات مؤثری را انجام داده است.

 وی ادامه داد: در حوزه توسعه سواحل بر اساس طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی، برنامه‌های بلندمدتی برای استفاده از ظرفیت‌های دریا پیش‌بینی شده است.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در حوزه مدیریت سواحل،  توسعه متوازن مناطق ساحلی با استقرار مدیریت یکپارچه تعریف شده و راهبرد این بخش در حوزه اقتصادی ارتقا زیرساخت‌های بندری و گردشگری در مناطق ساحلی است.

عباس نژاد در ادامه با اشاره به نقش این اداره کل در توسعه زیرساخت‌های دریایی و گردشگری با مشارکت بخش خصوصی به تعریف بازارهای هدف به‌منظور جذب بخش خصوصی به‌منظور توسعه فعالیت‌های حمل‌و‌نقل مسافری و گردشگری دریایی پرداخت.

 وی بر ضمن اعلام آمادگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به‌منظور تعریف جاذبه‌های گردشگری دریایی، ثبت شناورها در مناطق آزاد‌، ایجاد انبار مرکز ملی مقابله با آلودگی‌های نفتی و افتتاح آن در هفته‌های آینده، احداث ساختمان مرجع دریایی کیش و توسعه مسائل حاکمیتی و موضوعات دریایی تأکید کرد.

 گفتنی است؛ در این نشست قرار شد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز به‌زودی از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری و توسعه بندر شهید رجایی و بندر نخل ناخدا، هرمز بازدید داشته باشد.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از