حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/01/27 | 2024/04/15

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهید بشیری؛

مسئولان به روستاها و نیازمندان رسیدگی کنند

مسئولان به روستاها و نیازمندان رسیدگی کنند

شهید موسی بشیری در وصیت‌نامه‌اش نوشته است: اگر شهید شدم مرا به مکان شهیدان ببرید و به خانواده‌ام رسیدگی کنید و مسئولان مملکت بیشتر به روستا و مردم فقیر برسند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، شهید موسی بشیری شمیلی دوم اردیبهشت ۱۳۳۵ در روستای شمیل بندرعباس به دنیا آمد، پدر وی اسماعیل، کارگر بنایی بود.

 

وی درحالی‌که سه سال بیشتر نداشت مادرش جاریه را در سال ۱۳۳۸ از دست داد.

 

او سال‌ها بدون حضور مادر بود اما زنی شجاع و قوی در کنارش ماند و او را پرورش داد و تربیت کرد، او کسی نبود جز مادربزرگش.

 

وی تحصیلاتش را در بندرعباس تا دوم راهنمایی ادامه داد و چون با سختی کار آشنا بود روزها کارگری و شب‌ها مشغول تحصیل بود تا اینکه بزرگ‌تر شد و در سال ۵۷ به‌عنوان جوشکار در سازمان بنادر و کشتیرانی مشغول به کار شد.

 

شهید بشیری شمیلی با شروع جنگ تحمیلی به‌عنوان بسیجی عزم جبهه کرد و توانست در عملیات بیت‌المقدس نیز حضور یابد.

 

این جوان جبهه‌های دفاع مقدس، درحالی‌که خانواده‌اش برای او درحال تدارک عروسی بودند، گفته بود عروسی من و حجله من و امید من «شهادت» است.

 

وی دهم اردیبهشت سال ۶۱ در جزیره ام‌الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش آسمانی شد.

 

مزار شهید بشیری شمیلی در گلزار شهدای شهرستان بندرعباس قرار دارد.

 

مسئولان به روستاها رسیدگی کنند

 

شهید موسی بشیری شمیلی در بخشی از وصیت‌نامه‌اش آورده است: چون در حال حاضر عازم جبهه هستم به ملت ایران و رزمندگان امید پیروزی حق بر علیه باطل می‌دهم و شما برادران که در پشت‌جبهه هستید با منافقان مبارزه کنید که ما با صدامیان مبارزه می‌کنیم.

 

در ادامه این وصیت‌نامه بیان داشته است: اگر شهید شدم مرا به مکان شهیدان ببرید و به خانواده‌ام رسیدگی کنید و مسئولان مملکت بیشتر به روستا و مردم فقیر برسند.

 

پایداری جمهوری اسلامی، هدف شهید بشیری بود

 

شهید بشیری هدف خود از رفتن به جبهه را پایداری جمهوری اسلامی عنوان و آورده است: تا مردم بتوانند در میهن اسلامی زندگی کنند و نماز برقرار باشند و مردم به خدا نزدیک باشند و دشمن فکر نکند که جمهوری اسلامی کسی ندارد.

 

وی ادامه داده است: اگر ناپدید و یا که اسیر شدم وسایل من به بندرعباس برای قاسم خشایاری برسانید و یا اگر شهید شدم وسایل را با جسدم به بندرعباس برسانید و اگر این لیاقت را داشتم مرا در میان شهدا به خاک سپارید.

 

وی افزوده است: یک وصیت‌نامه در ساک داخل پادگان حمیدیه هست که آن را برای همراهانی که با جسدم می‌آیند، برای مردم بخوانید، ساکی که در پادگان حمیدیه است حتماً پیدا کنید که شناسنامه و گواهی‌نامه راهنمایی رانندگی و مقدار کمی پول در آن است، رنگ ساک سورمه‌ای است و روی آن با خط باریک اسم خود را نوشته‌ام.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از