حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

امام جمعه هرمز عنوان کرد:

هرمزنشینان محروم از آمبولانس دریایی مناسب

هرمزنشینان محروم از آمبولانس دریایی مناسب

خطیب جمعه هرمز گفت: هفت هزار نفر هرمزی در آب‌های خلیج‌فارس زندگی می‌کنند؛ اما یک آمبولانس دریایی مناسب برای انتقال بیمار وجود ندارد پس مسئولان استان هرمزگان چه می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام جعفر رستاخیز امام‌ جمعه هرمز در خطبه‌های نمازجمعه هرمز با اشاره به خرابی و نبود آمبولانس در جزیره هرمز مناسبت و مشکلات درمانی زخم کهنه‌ای بر پیکره مردم این جزیره است، اظهار کرد: به نظرم جان مردم هرمز برای مسئولان استان هرمزگان و کشور اهمیتی ندارد که در این مدت به‌جای عملی کرده وعده‌هایشان حاضر نیستند از مردم عذرخواهی کنند.
 

 

خطیب جمعه هرمز تصریح کرد: ۷ هزار نفر هرمزی در آب‌های خلیج‌فارس زندگی می‌کنند؛ اما یک آمبولانس دریایی مناسب برای انتقال بیمار وجود ندارد پس مسئولان استان هرمزگان چه می‌کنند و تا چه زمان می‌خواهند وعده درست‌شدن شرایط را بدهند.
 

 

حجت‌الاسلام رستاخیز گفت: آمبولانس دریایی هرمز آمبولانس استانداردی نیست و مشکل تجهیزات اولیه نظیر دستگاه احیا، مونیتورینگ و غیره است.

 

 امام‌جمعه هرمز با اشاره میلاد باسعادت خاتم انبیا محمد مصطفی (ع) و هفته وحدت گفت: خداوند متعال در قرآن کریم پیامبر گرامی اسلام را به‌عنوان الگو و معیار انسانیت قرار داده است و روز قیامت معیار انسانیت پیامبر گرامی اسلام است.
 

 

خطیب جمعه هرمز افزود: امام صادق علیه‌السلام در زمان امامتش در میدان مبارزه با همه جریانات فکری مبارزه کرد تا عقاید باطل را از بین ببرد و عقاید ناب اسلامی را در جهان نهادینه کند و یک جهاد تبیین تمام‌عیار را انجام داد.

 

 حجت‌الاسلام رستاخیز بیان کرد: مستکبران عالم آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی با حمایت از سبک زندگی همجنس‌گرایان و گروه‌های منحرف جنسی یک جنگ جهانی علیه نهاد خانواده را شروع کرده‌اند.
 

 

امام‌جمعه هرمز اظهار کرد: از همه مجاهدان عرصه امنیت و اقتدار کشور اعم از نیروهای مسلح و دستگاه‌های اطلاعاتی بابت تلاش‌های شبانه‌روزی جهت حفظ امنیت مردم تشکر و قدردانی می‌کنم.
 

 

امام‌جمعه هرمز با اشاره به حضور رئیس‌جمهوری اسلامی در سازمان ملل و سخنرانی وی در مجمع‌عمومی گفت: نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جمهوری اسلامی ایران را در سازمان ملل تهدید به حمله هسته‌ای کرد که این تهدید مغایر با قوانین و مقررات حقوق بین‌الملل است و مقامات اطلاعات رژیم صهیونیستی می‌داند که توان حمله به ایران را ندارند.
 

 

وی گفت: مشکل اصلی این رژیم به مرحله بعد از خطا برمی‌گردد آنها می‌دانند ایران پرچم‌دار محور مقاومت است با یک اشاره اسرائیل نابود خواهد شد.
 

 

امام‌جمعه هرمز در خطبه نخست با اشاره به آیات و روایات به بحث خداترسی درونی پرداخت که در قسمتی از آن گفت: تقوا آن حالت خداترسی درونی است که انسان را وادار می‌کند که در مقابل گناه عکس‌العمل نشان دهد مانع آلوده‌شدن وجود انسان می‌شود و در برابر هواوهوس و شهوات ایستادگی می‌کند؛ قناعت یکی از فضایل اخلاقی است که انسان را از آلوده‌شدن بسیاری از گناهان باز می‌دارد و در مقابل حرص و طمع عامل بسیاری از گناهان است.

 

انتهای خبر/
 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از