حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

مدرن‌ترین فرودگاه کشور در کیش افتتاح شد

مدرن‌ترین فرودگاه کشور در کیش افتتاح شد

مکانیزه‌ترین فرودگاه کشور در کیش که کلنگ‌زنی آن در سال ۱۳۹۱ انجام شده بود، هم اکنون در دولت سیزدهم افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه، در مراسم افتتاح مدرن‌ترین فرودگاه کشور در کیش، اتمام پروژه‌های نیمه تمام را اولویت دولت معرفی کرد و اظهار کرد: دولت به هیچ‌وجه به دنبال آغاز پروژه‌های نمایشی نیست تا با آن‌ها نسل‌های آینده را بدهکار کند بلکه بنا به دستور ریاست محترم جمهور اولویتش تکمیل طرح‌های نیمه تمام به نفع مردم است و این موضوع خود شاخصی دیگر از رویکرد مردم محور دولت مردم است.

استاندار هرمزگان افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، ملت ایران، جمهوری اسلامی را از دل آرزوهای فروخورده خود علم کردند، پس ما یکی از وظایف اصلی خود را تحقق آرزوهای ملت عزیز ایران می‌دانیم و بر همین اساس، ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته و مدرن را که از مطالبات به حق این ملت پیشرو و متمدن است را به صورت جدی در دستورکار قرار دادیم.

دوستی، افتتاح فاز سوم بندر شهید رجایی، افتتاح مدرن‌ترین فرودگاه کشور در کیش، بهره‌برداری از بندرگاه جدید خمیر و احداث طرح‌های بندری در بوموسی و سیریک را بخشی از مهم‌ترین اقدامات دولت در حوزه راه و شهرسازی دانست و گفت: زیرساخت‌های لازم برای توسعه دریامحور که مدنظر رهبر معظم انقلاب است به صورت جدی در دست اجراست‌.

استاندار هرمزگان، گردشگری دریایی را یکی از مزیت‌های مهم هرمزگان دانست و عنوان‌کرد: برای تحقق این مهم در استان همه ظرفیت‌ها بسیج می‌شود.

گفتنی است، مکانیزه ترین فرودگاه کشور در کیش که کلنگ زنی آن در سال ۱۳۹۱ انجام شده و وعده بهره برداری از آن از سالی به سال دیگر روی زمین مانده بود، هم اکنون در دولت سیزدهم افتتاح شد تا گام‌های جدی برای هموار کردن مسیر توسعه و سرمایه گذاری در منطقه برداشته شود.

گفتنی است، این فرودگاه از سال ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۰ حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که آمار قابل قبولی نیست؛ اما از تابستان ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ پیشرفت این طرح فاخر شتاب چشمگیری گرفت و توانست با ۴۰ درصد پیشرفت در عرض دو سال آماده بهره‌برداری باشد.

منبع: روابط عمومی استانداری هرمزگان

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از