حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهدا؛

مثل مردم كوفه نباشيد

مثل مردم كوفه نباشيد

شهيد جعفر افسا يكي از شهيد دوران دفاع مقدس استان هرمزگان در وصيت نامه‌اش آورده است: من يك پيام به ملت مسلمان دارم كه شما مثل مردم كوفه نباشيد و امام خميني رهبر كبيرانقلاب اسلامي را تنها نگذاريد.

با گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ شهيد جعفر افسا يادگار علي و مريم يكم فروردين سال ۱۳۳۲ در روستاي بيكاه از توابع شهرستان رودان به دنيا آمد.

وي كه سواد خواندن و نوشتن داشت، روزق و روزي خود و خانواده را از بركت زمين و شغل كشاورزي انتخاب كرد.

اين كشاورز روستايي درحالي كه ۳۳ سال سن داشت عشق، ايثار و شجاعت خود را در راه حفظ و پاسداري از خاك وطن نشان داد و عازم جبهه‌هاي جنوب شد.

وي سرانجام ۱۴ اسفندماه سال ۱۳۶۵ براثر اصابت تركش به سر، پا و دست‌ها در منطقه شلمچه به شهادت رسيد و پيكرش در روستاي ده گل كن از توابع شهرستان رودان به خاك سپرده شد.

شهيد جعفر افسا ۱۸بهمن ماه ۱۳۶۳ حدود يكماه قبل از شهادتش اقدام به نوشتن وصيت نامه كرد و در بخشي از اين وصيت نامه آورده است: امروز عصر و زماني است كه خداوند دانشگاهي به نام دانشگاه جهاد در راه خدا را باز نموده است و معلماني همچون امام خميني(ره) به رهبري اين دانشگاه به ما عطا كرده كرد.

وي در وصيت نامه‌اش ادامه داد: ما شاگردان اين دانشگاه كه حاضر شديم به نداي قرآن و رهبري لبيك بگوييم و دين خود را حفظ نماييم و تحت دستور رهبربزرگ انقلاب قرار گرفته تا ما يك انسان به تمام معنا، مومن و موحد از اين امتحان با كارنامه قبولي به نزد خداند رهسپارشويم.

اين كشاورز شهيد دوران دفاع مقدس آورده است: من يك پيام به ملت مسلمان دارم كه شما مثل مردم كوفه نباشيد و امام خميني رهبر كبير انقلاب اسلامي را تنها نگذاريد.

شهيد افسا در وصيت نامه ديگر خود توصيه كرده است: عازم جبهه شدم اگر در اين راه كشته شدم برجنازه‌ام گريه نكنيد و با صبر انقلابي خودتان پوزه دشمنان قرآن را به خاك سياه بماليد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از