حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

استاندار هرمزگان تأکید کرد:

لزوم تدوین مدل حکمرانی مطلوب دریاپایه در استان

لزوم تدوین مدل حکمرانی مطلوب دریاپایه در استان

استاندار هرمزگان بر لزوم تدوین مدل حکمرانی مطلوب دریاپایه و توسعه اقتصاد دریامحور تاکید کرد و بیان داشت: باید در مدل حکمرانی مطلوب از تجارب بین‌المللی استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شامگاه پنجشنبه ۱۳ مهر ماه کارگروه توسعه دریامحور استان هرمزگان، به ریاست مهدی دوستی استاندار و با حضور حسن بیک محمدلو مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

 

مهدی دوستی در این کارگروه، اظهار کرد: ما اگر مدل مطلوب حکمرانی در دریا را تعریف کنیم می‌توانیم برای روش‌های دستیابی به آن برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کنیم و معتقدیم برای این مهم نیاز به سازه‌های جدید نداریم بلکه باید راندمان زیرساخت‌های موجود در کشور و استان را بالا ببریم.

 

وی افزود: برای ایجاد وضع مطلوب در توسعه دریامحور می‌توانیم از الگوهای بین‌المللی مانند کُدینگ دریایی کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل(آنتکاد) استفاده کنیم که عمده بخش‌های توسعه و اقتصاد دریا را در بر می‌گیرد.

 

استاندار هرمزگان، عنوان‌کرد: در اولین جلسه کارگروه توسعه دریامحور، تکلیفی برای دستگاه‌های اجرایی مشخص شد مبنی بر اینکه همه دستگاه‌ها مدل‌های مطلوب خود را ارائه دهند تا بتوانیم به جمع‌بندی مدل نهایی برای توسعه دریایی استان برسیم.

 

گفتنی است، در این نشست، مطالعات تطبیقی دولت سیزدهم برای توسعه دریامحور به عنوان محور و مبنای توسعه در استان هرمزگان تعیین شد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از