حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/01/27 | 2024/04/15

Logo

استاندار هرمزگان تأکید کرد:

پتانسیل قشم برای تبدیل‌‌به قطب جذب دانشجویان خارجی‌

پتانسیل قشم برای تبدیل‌‌به قطب جذب دانشجویان خارجی‌

استاندار هرمزگان، با اشاره به اهمیت بین‌المللی شدن دانشگاه‌های استان، گفت: جزیره قشم پتانسیل تبدیل شدن به قطب جذب دانشجویان خارجی را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شامگاه چهارشنبه دهم آبان‌ماه نشست استاندار هرمزگان با قاسم عموعابدینی معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان برگزار شد.

 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این نشست؛ با اشاره به طرح توسعه سواحل مکران، اظهار کرد: در حال حاضر بازار کار پررونقی در شهرستان‌های حوزه مکران وجود ندارد اما حجم بالای سرمایه‌گذاری انجام شده در منطقه نوید‌بخش آینده‌ای پررونق است.

 

وی با اشاره به حجم بالاي سرمایه‌گذاری در توسعه سواحل مکران، عنوان‌کرد: ضرورت دارد مراکز آموزش عالی از هم‌اکنون به فکر تامین نیروی انسانی متخصص جهت آینده در مکران باشند تا در حوزه با چالش مواجه نشویم.

 

استاندار هرمزگان، با مطرح‌کردن موضوع بین‌المللی شدنِ دانشگاه‌‌ها، عنوان‌کرد: جزیره قشم ظرفیت بسیار خوبی برای جذب و پذیرش دانشجویان خارجی دارد از این رو انتظار داریم وزارت علوم نهایت همکاری را برای تحقق این مهم داشته باشد.

 

دوستی خاطرنشان‌کرد: آمادگی داریم در راستای بین‌المللی کردن دانشگاه‌ها، هر گونه همکاری را با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري داشته باشیم.

 

قاسم عموعابدینی معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست، سند آمایش سرزمینی را مبنای طرح تحول در آموزش عالی دانست و گفت: وزارت علوم به دنبال تربیت دانشجو بر اساس نیاز بازار کار است.

 

وی تأکید کرد: راه‌اندازی هنرستان‌های جوارکارگاهی و تخصصی در هرمزگان ابتکار مبارکی است که افراد را زودتر به سمت اشتغال هدایت می‌کند‌.

 

گفتنی است در این نشست ابعاد مختلف طرح تحول در آموزش عالی بررسی شد. 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از