حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/03/06 | 2024/05/26

Logo

مدیرکل شیلات هرمزگان مطرح کرد:

فعالیت‌های شیلات محوری طلایی برای رونق اقتصادی

فعالیت‌های شیلات محوری طلایی برای رونق اقتصادی

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: فعالیت‌های شیلات، محوری طلایی برای توسعه پایدار و رونق اقتصادی هرمزگان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از روابط عمومی شیلات هرمزگان، مسعود بارانی مدیرکل شیلات هرمزگان در دیدار با رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با اشاره به اینکه این پژوهشکده همواره به عنوان بازوی توانمند علمی شیلات در پیشبرد اهداف و فعالیت‌های شیلاتی استان مطرح بوده است، گفت: بدون شک تداوم فعالیت‌های شیلاتی به ویژه در حوزه صید و صیادی و آبزی‌پروری نیازمند بهره‌مندی از فعالیت‌های این پژوهشکده است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های شیلات، محوری طلایی برای توسعه پایدار و رونق اقتصادی هرمزگان است، افزود: بدون شک، لازمه تداوم این روند، بهره‌گیری بیشتر از فعالیت‌های تحقیقاتی و استفاده از ظرفیت‌های موسسات و مراکزی همچون پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان است.

مدیرکل شیلات هرمزگان، تبادل دانش و تخصص به ویژه در مسیر فعالیت‌های صید و صیادی و توسعه تکثیر ماهیان دریایی و حرکت در مسیر رسیدن به خود کفایی در این مهم را از برنامه‌های بین شیلات هرمزگان و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان خواند.

بارانی گفت: توسعه تکثیر ماهیان دریایی باعث تکمیل چرخه پرورش ماهیان دریایی در قفس می‌شود‌.

در ادامه این دیدار، رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه شیلات استان صورت گرفته است گفت: بدون شک فعالیت‌های تحقیقاتی شیلات بخش قابل توجهی از فعالیت‌های پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان را به خود اختصاص داده است.

مرتضوی، فعالیت‌های تحقیقاتی پژوهشکده در قالب بخش بوم شناسی (اکولوژی دریا)، زیست شناسی و ارزیابی ذخایر آبزیان، تکثیر و پرورش آبزیان، تکنولوژی فرآوری آبزیان، ژنتیک آبزیان و بهداشت و بیماری‌های آبزیان را از اهم فعالیت‌های این پژوهشکده خواند و افزود: بی‌شک پاسخ به نیازهای پژوهشی در فعالیت‌های شیلاتی از اهم برنامه‌ها و اهداف پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان است.

گفتنی است، در این دیدار ضمن بیان گزارشی مختصر از عملکرد و برنامه‌ها، نیازهای پژوهشی بخش شیلات مورد بررسی قرار گرفت و اولویت‌بندی گردید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از