حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/03/06 | 2024/05/26

Logo

مشاور اسبق فرمانده نیروی قدس:

فرهنگ مقاومت در جهان افزایش‌یافته است

فرهنگ مقاومت در جهان افزایش‌یافته است

مشاور اسبق فرمانده نیروی قدس با بیان اینکه همین شناخت مردم جهان از خوی وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در برخورد با فلسطینیان بود که کمک کرد بدون خرج‌کردن میلیاردی ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار نه‌تنها در منطقه بلکه در جهان شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، سردار رونده شامگاه یکشنبه در یادواره شهدای جبهه مقاومت در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: شهید زاهدی از عناصر بسیار مطرح و تأثیرگذار در دفاع مقدس و بعد از آن بودند.

 وی افزود: این سردار شهید با رفتار و اخلاقی ویژه خود توانسته بودند در قلب فرماندهان و حتی در دوره فرماندهی قدس در لبنان توجه سید حسن نصرالله را به خود جلب کند.
 
 این یادگار دفاع مقدس بیان کرد: رمز و راز این موفقیت‌ها و سربلندی‌های این سردار در عملیات و کارهای نظامی، خود را خادم مردم می‌دانست و با فداکاری برای مردم و امنیت کشور از جان خود مایه گذاشت و به آرزوی خود که همان شهادت است دست‌یافت.
 
 سردار رونده گفت: بعد از هشت سال دفاع مقدس در جایگاه‌های مختلفی قرار گرفت و خدمات بسیار را از خود به یادگار گذاشت؛ اما نگرانی داشت که توفیق شهادت نداشته باشد.
 وی با بیان اینکه دشمن در چندین بار به دنبال شهادت این سردار بود و با تجهیزات الکترونیکی که در دسترس داشت اقدام کرد که با نتوانستند او را به شهادت برسانند؛ اما هنگامی که خدا اراده کند شهادت نصیب خواهد شد.
 
 سخنران یادواره شهدای جبهه مقاومت در بخش دیگر سخنرانی خود به عملیات طوفان الاقصی اشاره کرد و گفت: این عملیات آبروی مقاومت بود که باهمت و تلاش و پشتکار و برنامه‌ریزی‌های خود فلسطین ها رقم خورد و کسی باور نمی‌کرد که این ضربه جبران‌ناپذیری را برای رژیم صهیونیستی ایجاد کند.
 
 سردار رونده ادامه داد: این عملیات غرورآفرین سبب شد که رژیم سفاک تعادل خود را از دست دهد و مثل دیوانه‌ها به جان کودکان و زنان و افراد سالخورده بیفتد و ماهیت و خوی خون‌ریزی این رژیم به دنیا شناخته شود.
 
 وی با بیان اینکه همین شناخت مردم جهان از خوی وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در برخورد با مردم بود که کمک کرد بدون خرج‌کردن میلیاردی ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار نه‌تنها در منطقه بلکه در جهان شود.
 
 
 این مسئول سپاه خاطرنشان کرد: اسرائیل برای گمراه‌کردن مردم جهان توطئه ورود ایران به جنگ بود تا بتواند ائتلافی جهانی را برای ایران تشکیل دهد که با خویشتن‌داری ایران روبرو شد، و ایران با اقداماتی که در زمان سردار شهید قاسم سلیمانی در برخورد با پرونده منافقین و جاسوسان انجام داده بود تمام راه‌های نفوذ را بسته بود و از قدرت نظامی ایران اطلاع کافی دردست‌نداشتن و به همین سبب رژیم در ایران دست به عملیات محدود که بیشتر توسط اراذل‌واوباش و حمایت آنها داشت زد و اطلاعی از موشک‌های ایران نداشت.
 
 
 این مشاور نظامی ادامه داد: هدف ایران از عملیات وعده صادق جنگ تمام‌عیار نبود بلکه خواست تا به‌طرف مقابل خود را نشان بدهد که قدرت توازن را دارد و اگر بخواهد بزند، زده خواهد شد و این عملیات خیلی از خودی‌ها در منطقه و بین‌الملل به قدرت موشکی ایران اذعان داشتند؛ ولی آن را در کمیت محدود کرده و در تنبیه فکر شلیک این قدر موشک از خاک ایران را نداشتند.
 
 سردار رونده به دستاوردهای جمهوری اسلامی و توانایی مناسب جمهوری اسلامی و مقاومت در این عملیات اشاره و گفت: 
 اولین دستاورد این عملیات دنیا با گوشه‌ای از توانایی انقلاب اسلامی آشنا شد و ما از مرز بازدارندگی گذشته و به مرحله توازن رسیده‌ایم، و این قاعده عقلانیت در دهه‌ها میان ایران و آمریکا جواب داده و عامل درگیری مستقیم نبوده است.
 
 وی اظهار کرد: بسیجیان پیشانی مقاومت هستند و از کمک‌های ارتش جمهوری اسلامی در طول این عملیات استفاده شده است و توانمندی‌های این عزیزان همیشه باعث پویایی و سرزندگی نیروهای مسلح بوده و هست.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از