حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

دریادار تنگسیری:

علوم خاص و به‌روز لازمه رزم دریا است

علوم خاص و به‌روز لازمه رزم دریا است

به مناسبت هفته دانش و پژوهش، اولین جشنواره سردار شهید حاج عبدالله رودکی در نیروی دریایی سپاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست پایگاه خبری تحلیلی«هرمز» به نقل از روابط عمومی ندسا؛ همزمان با هفته دانش و پژوهش اولین جشنواره سردار شهید عبدالله رودکی در ستاد نیروی دریایی سپاه با حضور دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد .

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به نامگذاری این جشنواره به نام سردار شهید حاج عبدالله رودکی گفت: شاید رودکی نمونه یک پاسدار شجاع و دانشمند معرفی بود که نقش موثری در دستیابی به علوم و فنون دریایی ایفا کرد.

سردار تنگسیری با اشاره به این فرمایش از مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) که «علمی با موضوعات برخورد کنید» ابراز داشت: حوزه دریا و رزم در دریا مستلزم داشتن علوم خاص و به روز است و این امر نیازمند داشتن پشتکار علمی و تحقیق و مطالعات گسترده و بکار گیری این علوم برای رسیدن به تکنولوژی برتر در سطح دنیا است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه به پیشرفت‌های قابل قبول در توسعه تجهیزات رزمی و دفاعی در کشور اشاره کرده و آن را نتیجه تلاش و کوشش محققان و دانشمندان حوزه دفاعی امنیتی نیروهای مسلح کشورمان دانست و این اطمینان را داد که ان شاءالله در آینده‌ای نزدیک شاهد این خواهیم بود که کشورمان مرجع علم در دنیا شود.

سردار حسین عیسایی سخنران دیگر این جشنواره گفت: علم نافع علمی است که نتیجه بدهد و برای پاسداری از انقلاب اسلامی موثرومرجع ساز باشد، یعنی در لبه دانش حرکت کند و قله دانش را به نمایش بگذارد.

سردار حسین عیسایی علم را عامل اقتدار و عزت، استقلال امنیت و مصونیت و رونق نشاط جامعه لازمه تمدن سازی، لازمه زندگی دنیایی امروز و لازمه ادای حق مردم در عرصه بین الملل برشمرد.

دریادار دوم پاسدار احمد راستی معاون دانش و پژوهش ندسا به عنوان دبیر جشنواره شهید رودکی نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: نیروی دریایی سپاه امروز توانسته است به واسطه استفاده از علم و دانش و پژوهش و به دست آوردن فنآوری‌های جدید و منحصر به فرد در تولید و به کار گیری تجهیزات تخصصی خود سیادت خود را در دریا و آبهای دوردست اثبات کند.

پایان بخش جشنواره تقدیر از نفرات برتر، رونمایی از ۱۴ کتاب علمی پژوهشی ندسا و افتتاح نمایشگاه دستاوردهای جدید نیروی دریایی سپاه در سال گذشته بود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از