حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/03/03 | 2024/05/23

Logo

امام‌جمعه موقت تهران تاکید کرد:

علم؛ رمز برتری جوامع سیاسی و انسانی

علم؛ رمز برتری جوامع سیاسی و انسانی

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه پیامبر (ص) سنگ بنای جامعه بشری را براساس دانش نهاد، گفت: رمز تمایز و برتری جوامع سیاسی و انسانی به علم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد روز گذشته در همایش وحدت شیعه و سنی که در مجتمع ارسلان بندر تاریخی لافت شهرستان قشم برگزار شد، اظهار کرد: واژه وحدت که در آیات نورانی قرآن کریم آمده، در جایگاه دانش، علم و معرفت و اندیشه الهی پیامبر اعظم(ص) تعریف شده است.

 

امام جمعه موقت تهران افزود: رسول الله(ص) با نقش معلم مبعوث گردید تا جامعه بشری را در مدرسه کتاب و تلاوت تعلیم دهد و آیات الهی را بر آنان تلاوت کند و راه برای تقویت بنیه علمی، عقلی و معرفتی هموار کرد.

 

وی با بیان اینکه پیامبر (ص) سنگ بنای این مدرسه را براساس دانش نهاد، عنوان کرد: رمز تمایز و برتری جوامع سیاسی و انسانی به علم است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد ادامه داد: ارتقاء سطح دانش، راه را برای تحول در نظام اخلاقی و تربیتی فراهم می‌کند و سنگ بنای اخلاق بدون دانش شکل نمی‌گیرد؛ پیوند دانش و علم صالح که انسان تزکیه شده نماد آن است زمینه دستیابی به قله‌های علم را فراهم می‌کند.

 

وی اظهار کرد: این مدرسه پیامبر عظیم الشأن اسلام است که مرجعیت ایشان برای عموم، اصل انکارناپذیر است و قبل از مرجعیت قرآن کریم، مرجعیت پیامبر (ص) را می‌شناسیم که هویت قرآن به پیامبر است.

 

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: مهمترین تحول انقلاب اسلامی در دنیای امروز ارتقاء دانش معرفت دینی و بازگشت به آن است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد تأکید کرد: اسلام امروز یک امت واحده خلق کرده تا براساس اندیشه در حوزه تفکرات و فهم درست قرآن کریم تحول ایجاد کند.

 

وی تصریح کرد: با وجود آنکه روزگاری واژه‌هایی مانند استکبار و استثمار به سهولت در بین مسلمانان رواج داشت اما دیگر این روند متوقف شده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی گفت: یکی از اصول راهبردی جمهوری اسلامی اقتدار علمی، سیاسی و دفاعی است.

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از