حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

فرمانده انتظامی هرمزگان خبر داد:

ضربه سنگین به بنیان‌های مالی قاچاقچیان عمده سوخت

ضربه سنگین به بنیان‌های مالی قاچاقچیان عمده سوخت

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از اجرای طرح ضربتی مقابله با قاچاق سوخت و کشف 32 عدد مشک ماری حاوی بیش از سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در بندر کرگان از توابع شهرستان میناب خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، سردار علی اکبر جاویدان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی انجام اقدامات اطلاعاتی و با عنایت به اینکه قاچاقچیان قصد انتقال حجم زیادی از سوخت عمده قاچاق را به صورت مشک ماری در حوزه سواحل کرگان داشتند، صبح امروز مأموران انتظامی شهرستان میناب به همراه عوامل دریابانی به محل واقع در روستای کرگان میناب اعزام شدند.

 

فرمانده انتظامی استان هرمزگان افزود: پس از حضور مأموران در محل مشخص شد قاچاقچیان در حال بارگیری و انتقال قریب به ۳۲ عدد مشک ماری حاوی سوخت قاچاق می‌باشند که قاچاقچیان جهت جلوگیری از انتقال سوخت‌های قاچاق توسط مأموران، مبادرت به درگیری، سنگ پرانی و استفاده از راکت‌های آتش‌افزا، به سمت مأموران انتظامی کرده و قصد جلوگیری از اجرای مأموریت داشتند که با هوشیاری مأموران معترضان متفرق گردیدند.

سردار جاویدان بیان کرد: در اجرای این طرح ۱۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف و تعداد ۳۲ عدد انواع مشک‌های ماری حاوی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق که قاچاقچیان عرصه را برخود تنگ دیده و به ناچار اقدام به پاره نمودن مشک‌های ماری و امحای آن کردند به همراه مقادیر زیادی انواع کالاهای قاچاق و ۱۰ هزار قوطی مشروبات الکلی خارجی کشف گردید و در این عملیات همچنین هشت نفر از قاچاقچیان که اقدام به سنگ پرانی سمت مأموران نموده و باعث تحریک مردم عادی می شدند نیز دستگیر شدند.

وی با اشاره به ضربه سنگین به بنیان مالی قاچاقچیان در اجرای این طرح منسجم پلیسی، ارزش کالاها و سوخت‌های قاچاق کشف و امحاءشده را در این عملیات برابر اعلام کارشناسان اقتصادی بالغ بر ۱۱۵ میلیارد تومان عنوان کرد.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از