حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:

صنایع به آب پایدار دست می‌یابند

صنایع به آب پایدار دست می‌یابند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از مراحل اجرایی و روند پیشرفت پروژه بزرگ بازسازی ارتقا و توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب به صنایع که بزرگترین چالش محیط زیستی مرکز استان را مرتفع می‌کند، بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی  شرکت آب و فاضلاب هرمزگان؛ عبدالحمید حمزه پوردر بازدید  از مراحل اجرایی و روند پیشرفت پروژه بزرگ بازسازی ارتقا و توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس ۱۰۰ هزار متر مکعب ظرفیت دارد، تصریح کرد: شرکت تأمین و توسعه زیرساخت متشکل از صنایع بزرگ غرب شهر بندرعباس با سرمایه‌گذاری بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان، پساب تصفیه شده پس از فرایند شیرین سازی برای استفاده در صنایع انتقال خواهد داد.

وی افزود: این پروژه به دلیل پایان دادن به ورود پساب فاضلاب به دریا، باعث کسب رضایت عمومی و سالم سازی اکوسیستم کرانه‌های خلیج فارس خواهد شد.

مدیرعامل آبفا اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه، از ورود سالانه ۳۶ میلیون متر مکعب پساب بی‌کیفیت به دریا جلوگیری و چالش‌های اجتماعی شهر بندرعباس به دلیل بوی نامطبوع ناشی از آن را مرتفع می‌کند.

حمزه پور در عین حال از احیای صید و صیادی و بهبود گردشگری در نوار ساحلی با این اقدام خبر داد و افزود: این پروژه باعث تأمین آب پایدار صنایع غرب هرمزگان به میزان ۳۱ میلیون متر مکعب در سال خواهد شد.

در این بازدید همچنین شهروز شجاعی مدیرعامل شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس نیز گزارشی از پیشرفت فیزیکی پروژه ارائه و ابراز امیدواری کرد، با تکمیل این پروژه ضمن پایان دادن به ورود پساب به دریا، پاسخگوی نیاز آبی صنایع غرب شهر بندرعباس از پساب تصفیه شده شهر بندرعباس باشد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از