حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه:

شهدا یک ملت را به حرکت درآورده‌اند

شهدا یک ملت را به حرکت درآورده‌اند

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت :٢٨٠ شهید یک ملت را به حرکت در آوردند و پنج شهید استان ما را به جوش و خروش آورده و غرق در فرهنگ ایثار و شهادت کرده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از خبرگزاری فارس؛ سردار غلامشاهی امروز درباره خاکسپاری شهدای گمنام در سراسر کشور و از جمله در هرمزگان اظهار داشت: ۲۸۰ شهید اخیر یک ملت را به حرکت در آورد و پنج شهید استان ما را به جوش خروش آورده و غرق در فرهنگ ایثار و شهادت کرده است و این برکات وجود شهدا در جامعه است.

وی با بیان این که شهیدان با عطر خود، فضای جامعه ما را دگرگون می‌سازند و این یک سرمایه بزرگ معنوی برای ملت ایران است، خاطرنشان کرد: ملت ایران در روزگاری که همه دنیا بر علیه او بود، به پیروزی رسید و این پیروزی را از مقاومت خویش بدست آورده است.

سردار غلامشاهی با تصریح بر این که توانمندی‌های باشکوه امروز، محصول مقاومت باشکوه در گذشته است، افزود: بر روی تابوت یکی از شهدای گمنام اخیر در هرمزگان نوشته شده بود که محل شهادت این عزیزمان در تک دشمن در جزیره مجنون است. یعنی این شهید تا آخرین لحظه مانده و جزیره را رها نکرده و امروز برگشته از این نظر  می‌دانید که چه چیزی این شهید را در جزیره مجنون نگه داشته و آن موضوع سخن امام بود که فرمودند جزیره مجنون را از دست ندهند و شهدای ما با غیرت در این مسیر رشادت کردند.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: شهدا به ما غیرت، مردانگی، ایثار و شرافت را آموختند و رهبر معظم انقلاب فرمودند شهدا با وجود خودشان قله‌های بلند عشق را فتح کرده‌اند اگر مقام معظم رهبری امروز می‌گوید ما به قله ها نزدیک شده‌ایم منظورشان شهداست؛ شهدا می‌گویند گوشتان به سخنان ولی امرتان باشد امروز روز نشاط و امیدواری است روز تفرقه و یاس نیست امروز شما در عالم می‌بینید که سناتور آمریکایى کنگره آمریکا را مورد مواخذه قرار می‌دهد که چرا از ایران می‌ترسیم در حالی که در گذشته ایرانی‌ها، از ما می‌ترسیدند.

سردار غلامشاهی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جوان ایرانی از آمریکایی‌ها نمی‌ترسد به همین خاطر تا آخرین نفس همیشه ایستاده‌اند و شهدا حاضرند بدنشان سال‌ها در بیابان بمانند؛ اما کرامت و عزت و شرافت ایرانى آسیب نبیند و امروز فرزندان مردم ایران در نیروی دریایی سپاه نیز برای حفظ کرامت و عزت و استقلال کشور همیشه بیدار و آگاه‌اند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از